پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد از دلیل قابل تأمل محرومیت آموزش و پرورش این استان از دریافت اعتبارات ماده ۱۸۰، پرده برداشت.

علی حسن نوروزیبه گزارش ریواس، حسن نوروزی در نشست شورای آموزش و پرورش، گفت: از محل مازاد بر درآمد اعتبارات استانی بخشی به امور عمرانی درآموزش و پرورش اختصاص می یابد برای تهیه تجهیزات مدارس قبل از شروع سال تحصیلی اعتبارات در اختیارات آموزش و پرورش استان قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با توجه به گزارشات خلاف واقع در گذشته هم اکنون وضعیت آموزش در این استان از نگاه مرکز مطلوب و از متوسط کشوری تا حدودی بالاتر است.

نوروزی با اشاره به اینکه از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ یک ریال به آموزش و پرورش اختصاص داده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: در گذشته مسئولان استانی در زمینه وضعیت آموزشی این استان آماری را به مرکز ارائه کردند که سبب محرومیت آموزش و پرورش این استان از اعتبارات ماده ۱۸۰ (مناطق محروم) شده است که انتظار داریم مسئولان متولی در این زمینه چاره اندیشی و در خصوص این مسأله بازنگری شود.

وی تصریح کرد: از هیچ تلاشی برای افزایش و تامین اعتبارات لازم برای تعمیر، تجهیز و ساخت مدارس این استان فروگذاری نخواهیم کرد و با توجه به فصل بازگشایی مدارس سعی داریم اعتبار لازم را در اختیار اداره کل نوسازی مدارس قرار دهیم.

 

انتهای پیام/ ایسنا