پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

ریواس/تلنگر۲۶۸: رحیم بنامرحیم بنام

با نگاهی به شرایط حاکم بر دبیرستان تیزهوشان یاسوج می‌توان به شرایط حاکم بر فضای آموزش و پرورش در استان کهگیلویه و بویراحمد پی برد.

این مدرسه در هفته‌ی اول مهرماه و در حالیکه روانشناسان این حوزه، روزهای آغازین مدارس در مهرماه را در نهادینه کردن فرهنگ دانش‌آموزی و مدرسه بسیار موثر میدانند، در بی‌نظم‌ترین حالت ممکن از یک مدرسه قرار داشت و همین موضوع داد والدین دانش آموزان آن را درآورد.

پیگیری‌های ریواس حکایت از این داشت که دبیرستان تیزهوشان یا همان شهید بهشتی یاسوج  در این روزهای سردرگمی، فاقد مدیر و معاون بود و به همین خاطر هیچ برنامه‌ریزی برای تشکیل کلاس‌ها در آن طبیعتاً نمی‌توانست صورت بگیرد. این مدرسه در واقع پیشانی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد است و ورود دانش آموزان به آن برای ادامه‌ی تحصیل کار آسانی نیست. والدین دانش‌آموزان پذیرفته شده در مدرسه‌ی تیزهوشان حساسیت بالایی دارند و از اداره‌ی کل آموزش و پرورش استان در اداره‌ی مدرسه‌ی فرزندانشان گله‌مند هستند.

حال پرسش اساسی این است:

وقتی بیخ گوش مسئولان اداره‌ کل آموزش و پرورش بی نظمی به این بزرگی در مهمترین مدرسه‌ی استان رخ می‌دهد، شرایط در دیگر مناطق دوردست استان چگونه می‌تواند باشد؟

آیا مسئولان این اداره کل نمی‌دانستند که تعیین تکلیف مدیر و معاون مدرسه‌ی تیزهوشان که گویا انتصاب آنها سازو کار پیچیده‌تری نسبت به سایر مدارس دارد باید در همان ابتدای شهریور صورت می‌گرفت تا لحظه‌ی ورود دانش‌آموزان به مدرسه شاهد آشفتگی نباشیم؟

اگرچه معاون این مدرسه در روز ۷یا ۸ مهر کار خود را شروع کرد و انصافاً در همین مدت کوتاه توانست با برنامه ریزی صحیح، عقب‌افتادگی بوجود‌آمده را جبران نماید و تا حدودی سرپوشی بر اهمال اداره کل آموزش و پرورش بگذارد اما این موضوع هرگز اصل مساله را پاک نمی‌کند و مسئولان اداره کل آموزش و پرورش باید بدانند در یکی از زیربنایی‌ترین سازمانها، وظیفه‌ی خدمتگزاری به جامعه را دارند.

تاسف‌بار اینکه آنگونه که برخی از والدین دانش‌آموزان به ریواس گفته‌اند تا لحظه نگارش این تلنگر هنوز مدیر مدرسه‌ی تیزهوشان یاسوج منصوب نشده‌است.

…………….

انتهای پیام

……………