پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح طرح ۱۰۰ هکتاری آبیاری تحت فشار و احداث باغ به صورت تجمیعی در شهرستان گچساران خبر داد.

به گزارش ریواس به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، جعفر گوهرگانی در جمع خبرنگاران با بیان این خبر اظهار کرد: این طرح در دو منطقه دیل و آرو در شهرستان گچساران به صورت تجمیعی اجرا شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۲ حلقه چاه برای این باغات ۱۰۰ هکتاری حفر شده است، افزود: این طرح در قالب شرکت تعاونی آب‌بران با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: اعتبارات مورد نیاز برای این طرح مهم از محل اعتبارات استانی، متمرکز تحت فشار و خودیاری کشاورزان تأمین شد که بدون شک موجب رونق مناطق دیل و آرو در گچساران خواهد شد.

۲۵۰ خانواده از مزایای مستقیم این طرح بهره‌مند شدند

گوهرگانی تعداد بهره‌برداران باغات تجمیعی احداث شده در این مناطق را ۲۵۰ خانواده اعلام و تصریح کرد: درختان غرس‌شده سالم با کیفیت تأیید شده از نوع پرتقال، لیمو، نارنگی، انگور هستند.

وی گفت: این طرح با حضور رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیران ارشد شرکت امور آب منطقه‌ای، فرماندار شهرستان گچساران و جمع زیادی از مدیران استانی و شهرستانی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.IMG-20151208-WA0000

عملکرد خوب استان در زمینه اجرای آبیاری تحت فشار

گفتنی است استان کهگیلویه و بویراحمد در شاخص اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار عملکرد خوبی داشته است به طوری که از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون سه هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی این استان تحت پوشش شبکه آبیاری تحت فشار قرار گرفت.

قدردانی از گوهرگانی وعلیرضانژاد از سوی مردم

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، افتتاح این طرح با استقبال بسیار خوب کشاورزان، اهالی منطقه، اعضای شورای اسلامی، دهیاران و شرکت تعاونی آب‌بران قرار گرفت و با اهدای لوح تقدیر از رئیس این سازمان و مدیران شهرستانی بخش کشاورزی قدردانی شد.

در کهگیلویه و بویراحمد و تاکنون، ۲۴ هزار و ۸۰۰ هکتار آبیاری تحت فشار اجرا شده است.

انتهای پیام/ بنام