پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار فارس از دستگاه‌های مرتبط با سفرهای نوروزی خواست با توجه ویژه به رفاه و خدمات‌دهی به گردشگران و مسافران نوروزی، از جایگاه این استان در اذهان عمومی دفاع کنند.

به گزارش ریواس جنوب، سید محمدعلی افشانی در ستاد تسهیلات نوروزی استان فارس، با بیان این مطلب که اعتبار استان در ارزیابی‌های مسافران و گردشگران شکل‌می‌گیرد، اظهار داشت: اهمیت این موضوع در ایام نوروز بیشتر است زیرا اغلب مهمانان در طول سفر خود در این ایام به مکان‌ها و شهرهای بیشتری مسافرت می‌کنند.

وی با یادآوری اینکه شیراز به‌عنوان شهری تاریخی، فرهنگی و ادبی در ذهن اغلب ایرانیان جای گرفته است، افزود: با توجه به بالابودن انتظارات از این شهر، عملکرد همه دستگاه‌های مربوطه می‌بایست به گونه‌ای باشد که به رضایت‌مندی مردم در پایان تعطیلات نوروزی منجر شود.

افشانی در ادامه به یک رویکرد نظارتی ویژه نسبت به عملکرد ادارات و نهادهای فارس اشاره و تصریح کرد: البته چنین رویکردی را در بازرسی و ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در زمان انتخابات هم اجرا کرده بودیم و اکنون نیز یک هیات ویژه برای ارزیابی عملکرد و خدمات‌رسانی دستگاه‌های مختلف خصوصی و دولتی در ایام نوروز آماده کرده‌ایم.

استاندار فارس با تأکید بر لزوم توجه ویژه به امکانات رفاهی و خدمات‌دهی همه‌جانبه به مسافران نوروزی استان، خاطرنشان کرد: باید با برنامه‌ریزی دقیق به فراخور نیاز روز جامعه، از ظرفیت‌ها و فناوری‌های مدرن برای ارائه خدمات به مهمانان استفاده کنیم.

وی افزود: به‌عنوان نمونه در این زمینه می‌توان در ارائه نقشه‌های راهنمای گردشگری استان به‌صورت الکترونیکی با قابلیت استفاده در تلفن‌های همراه و نیز در قالب بسته‌هایی شامل سی‌دی و دی‌وی‌دی، خلاقیت‌های مؤثری را صورت داد.

افشانی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به برخی تناقضات احتمالی در اعلام آمارهای نوروزی، خواستار وحدت رویه در ارائه آمار شد و تأکید کرد: در زمینه آمارهای مربوط به ورود گردشگران به استان، مسئولان می‌بایست یک مرجع مشخص را به‌عنوان سخنگوی دستگاه متولی برای اعلام آمار و اطلاعات تعیین کنند تا به‌گونه‌ای نباشد که در یک زمینه شاهد آمارهای مختلف و متناقضی باشیم.

وی همچنین رسالت صداوسیما را در این ایام مهم توصیف کرد و اظهار داشت: البته خوشبختانه رویکرد و عملکرد صداوسیمای استان بهتر از صداوسیمای کشوری است اما باید توجه کنیم که در این ایام رسانه ملی باید متناسب با خواست قاطبه شهروندان و مهمانان نوروزی، برنامه‌های شاد و کاربردی به نمایش بگذارد نه برخی مسائل غیرمفید و دور از واقعیت.

استاندار فارس در پایان خواستار توجه ویژه نهادهای امنیتی و انتظامی در تأمین امنیت همه‌جانبه مسافران شد و اضافه کرد: باید توجه کنیم که حتی سرقت کم‌ارزشی در حد اندازه هزار تومان نیز به احتمال زیاد به یک ذهنیت و خاطره تلخ برای مسافران نوروزی نسبت به استان فارس مبدل می‌شود و این موضوع حساسیت بالای تأمین امنیت آنان را برای حفظ شأن و جایگاه استان در اذهان عمومی نشان می‌دهد.