پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پایگاه خبری تحلیلی ریواس جنوب/

استاندار فارس با بیان اینکه نقش نهادهای غیردولتی در همه حوزه‌ها از جمله حل مشکلات جوانان بسیار کلیدی است، گفت: مسئولان نباید از نقد سازمان‌های مردم‌نهاد هراسی داشته باشند.

به گزارش ریواس جنوب، سید محمدعلی افشانی در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان، نقش سازمان‌های مردم‌نهاد را در این زمینه بسیار مهم توصیف کرد و افزود: اگر در حل مشکلات به قدرت و جایگاه مردم اعتماد کنیم حتماً موفق خواهیم شد اما در غیر این‌صورت به هیچ عنوان امکان موفقیت فراهم نخواهد شد.

وی البته نقش «سمن»‌ها را در بسیاری از ابعاد دیگر نیز کلیدی خواند و تصریح کرد: به‌عنوان مثال در زمینه مسائل سیاسی نیز معتقدم اگر احزاب قدرتمند داشته باشیم هرگز نگران درگیری‌ها و تنش‌های زیان‌بار بین قومیت‌ها، طوایف نخواهیم بود.

افشانی با یادآوری برخی چالش‌های نهاد اجرایی انتخابات در استان فارس اشاره کرد و اظهار داشت: در همین انتخابات هفتم اسفندماه، یکی از دغدغه‌های جدی ما مهار کردن شهرها و طوایف و قومیت‌هایی بود که نسبت به هم حساسیت‌هایی داشتند و اگرچه به‌سختی موفق شدیم اما این موضوعات در خلأ احزاب سیاسی ظهور پیدا می‌کنند.

این مسئول با بیان این مطلب که برخی در کشور ما یک شبه به ریاست‌جمهوری رسیدند، تصریح کرد: متأسفانه در کشور ما برخی یک‌شبه رئیس‌جمهور می‌شوند و بعد با افتخار هم می‌گویند الحمدالله ما عضو هیچ حزب و گروهی نیستیم در حالیکه این می‌تواند بدترین ویژگی او محسوب شود.

افشانی در عین حال با اشاره به اینکه تمام رؤسای جمهور در ادعای غیرحزبی بودن به همین ترتیب عمل کرده‌اند، اضافه کرد: چنین رئیس‌جمهوری هر بلایی هم در دوره‌ی مسئولیت خود بر سر مملکت بیاورد قطعاً مردم پس از پایان کار او نمی‌دانند این موضوع را از چه کانالی پیگیری کنند.

مسئول ارشد اجرایی استان فارس تأکید کرد: اگر امروز تصمیم بگیریم که نهادهای قدرتمند غیردولتی در حوزه‌های مختلف شکل بگیرد یقیناً بسیاری از مسائل به دست همین بخش‌های مردمی و غیردولتی حل خواهد شد.

افشانی در پایان با بیان اینکه نقد سازمان‌های مردم‌نهاد می‌تواند به پیشرفت نهادهای دولتی کمک کند، خاطرنشان کرد: ممکن است «سمن»ها در همه حوزه‌ها من و شما را نقد کنند اما ما نباید از نقد بترسیم و باید بگذاریم آنها با نقدها و فعالیت‌های خود، به پیشرفت نهایی و حقیقی کلِ مجموعه کمک کنند.

انتهای پیام/ سجاد بنام