پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پایگاه خبری تحلیلی ریواس جنوب /

مدیرعامل سازمان میادین و مشاغل شهرداری شیراز ارائه خدمات مختلف به شهروندان در نقاط مختلف شهر شیراز طی ایام نوروز خبر داد.

جعفری بهنامبه گزارش ریواس جنوب، بهنام جعفری پیش از ظهر روز امروز در یک نشست خبری، اظهار داشت: در ایام نوروز خدماتی که در طول سال ارائه می‌شود به‌طور ویژه‌ای ارائه خواهند شد.

وی افزود: در طول ایام نوروز، عرضه میوه و تره‌بار با قیمت و کیفیت مناسب از سوی ۴۰ مکان مشخص شامل تعداد ۲۰ بازارچه و ۲۰ مکان موقت دیگر با همکاری جهاد کشاورزی، اتحادیه میوه و تره‌بار تعاونی روستایی و با نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان صورت خواهد گرفت.

جعفری با اشاره به برخی نارضایتی‌های مردمی در سال‌های گذشته نسبت به کیفیت و نوع میوه‌ها در بازار، بیان کرد: میوه‌ی سال‌های گذشته از استان‌های شمالی تعیین می‌شد اما امسال برخلاف روال گذشته، تمام محصولات از استان خودمان تأمین می‌شود.

وی اضافه کرد: این موضوع جای خوشحالی دارد چرا که علاوه بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی استان، یقیناً سلیقه مردم در نوع میوه‌های موردنیاز بیش از گذشته مورد توجه واقع خواهد شد.

بر اساس اعلام جعفری، قیمت مصوب این میوه‌ها از دو روز دیگر رسماً اعلام خواهد شد.

قاچاق میوه، در سراسر کشور وجود دارد

وی در بخش دیگری از اظهارات خود نظارت بر بازارهای مرتبط با حوزه سازمان میادین و مشاغل را ضروری دانست و گفت: علاوه بر گشت‌های تیم‌های نظارتی از دستگاه‌های مختلف، شهروندان می‌توانند همواره شکایات و اعتراضات خود را با شماره تلفن‌های ۱۲۴ (سازمان صنعت، معدن و تجارت) و ۱۳۷ (شهرداری شیراز) در میان بگذارند تا بتوانیم به نحو مطلوب وظیفه نظارتی خود را پیگیری کنیم.

جعفری در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون قاچاق میوه در سطح شهر شیراز، تصریح کرد: البته موضوع قاچاق میوه به ما مربوط نمی‌شود اما در غرفه‌های ما اجازه عرضه هیچ نوع محصول غیرقانونی را نخواهیم داد و هر نوع محصول قاچاق احتمالی را نیز جمع‌آوری خواهیم کرد.

وی در عین حال وجود میوه‌های قاچاق را در بازارهای مختلف کشور تأیید کرد و گفت: پیداست که این حجم از محصولات غیرقانونی، به‌صورت سازماندهی‌شده وارد می‌شود و در این زمینه لازم است تمامی مبادی تخلفات بسته شود.

استقرار ۹۹ مکان برای فروش نهال و اقلام سفره هفت‌سین

مدیرعامل سازمان میادین و مشاغل شهرداری در ادامه با اشاره به استقبال مردم شیراز از کاشت نهال در ایام منتهی به عید نوروز، اظهار داشت: غرفه‌های نهال در ۹ مکان مختلف شهر ایجاد شده است و البته در این غرفه‌ها مقرر کرده‌ایم که تنها درخت‌های دارای شناسه و با کیفیت تضمین‌شده در اختیار شهروندان عزیز قرار گیرد.

جعفری همچنین از استقرار ۹۰ جایگاه در سطح شهر شیراز برای فروش اقلام سفره هفت‌سین خبر داد.

شیرازی‌ها در آستانه نجات از صفوف طویل نیمه‌شب برای تعویض پلاک!

جعفری همچنین از راه‌اندازی مرکز دیگری برای پلاک‌گذاری خودرو خبر داد و گفت: تاکنون شهروندان برای تعویض پلاک خودروهای خود با مشکلات زیادی مواجه می‌شدند و اغلب ناچار می‌شدند از نیمه‌های شب تا ظهر روز بعد در صف بمانند و حتی گاهی بازار خرید و فروش نوبت در این صفوف شکل می‌گرفت.

وی افزود: فعالیت مرکز شماره ۲ پلاک‌گذاری خودرو در مکانی به مساحت ۱۸ هزار متر مربع در بلوار خلیج فارس از ابتدای سال آینده آغاز خواهد شد.

برخورد با خودروهای میوه و تره‌بار، وظیفه پلیس است

جعفری در واکنش به سوال خبرنگاری مبنی بر حضور پرشمار وانت های میوه فروش در سطح خیابان‎ها، تأکید کرد: من مایل نیستم توپ را در زمین کسی بیاندازم اما مطابق متن صریح قانون، برخورد با همه خودروهای متخلف اعم از وانت های فروشنده میوه و تره‌بار وظیفه پلیس است و امیدوارم این موضوع نیز ساماندهی شود.

وی افزود: اگرچه اقدامات خوبی در خصوص ساماندهی وانت بارهای سطح شهر انجام داده ایم اما تعداد آنها بیش از اندازه است و از سویی دیگر طبق قانون وظیفه جمع آوری این خودروها که در سطح سواره توقف دارند بر عهده پلیس راهور است و اگر ما نیز برخورد کنیم کار خلاف قانون انجام داده ایم.

جعفری تصریح کرد: پلیس می تواند این وانت بارها را جریمه و یا به پارکینگ هدایت کند اما اگر مامورین شهرداری وارد بحث شوند و خسارتی ایجاد گردد اما مقصر هستیم زیرا خلاف قانون رفتار کرده ایم.

مدیرعامل سازمان میادین و مشاغل شهرداری شیراز در بخش پایانی این نشست خبری از برخی برنامه‌های این سازمان برای سال آینده خبر داد و گفت: به شهروندان عزیز این نوید را می‌دهم که سال آینده بازارچه بزرگی در خیابان نیستان در منطقه سه شهر برای عرضه میوه با کیفیت و قیمت مطلوب احداث خواهیم کرد.

انتهای پیام/ سجاد بنام