پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس پلیس راه استان خوزستان، برخی محددیت‌های ترافیکی محورهای اصلی این استان را تشریح کرد.

به گزارش ریواس، به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران اهواز، سرهنگ رضا دولتشاهي اظهارداشت : تردد انواع تريلر و کاميون به استثناي حاملان مواد سوختني و فاسد شدني از ساعت هفت تا ۲۴ روزهاي ۲۷ تا ۲۹ اسفند ماه امسال و همچنين روزهاي ۱۲ و ۱۳ فروردين سال ۹۵ در محور پلدختر- انديمشک و بر عکس  ممنوع است.

وي  با اشاره به اينکه تردد انواع تريلر و کاميون به استثناي حاملان مواد سوختني و فاسد شدني  از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز ۲۷ اسفند ماه  و از ساعت هفت تا ۲۴ روز هاي ۲۸ و ۲۹ اسفند ماه ۹۴ و نيز روزهاي ۱۲ و ۱۳ سال ۹۵ تا ساعت ۱۲ و روز ۱۴ فروردين ماه سال ۹۵ تا ساعت ۱۲ در محور گچساران – بهبهان – رامهرمز و برعکس ممنوع است ادامه داد : تردد انواع تريلر و کاميون به استثناي حاملان مواد سوختني و فاسد شدني از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز ۲۷ اسفند و از ساعت هفت تا ۲۴ روزهاي ۲۸ و ۲۹ اسفند ماه ۹۴ و نيز روزهاي ۱۲ و ۱۳ فروردين سال ۹۵ تا ساعت ۲۴ و روز ۱۴ فروردين ۹۵ تا ۱۲ در محور ايذه – شهرکرد و برعکس ممنوع است.

رئيس  پليس راه  خوزستان گفت : تردد کليه اتوبوسهاي کاروان راهيان نور از ۲۷ اسفند ماه ۹۴ تا ۱۵ فروردين ۹۵ در محورهاي فوق ممنوع بوده و مسير اهواز- انديمشک –خرم آباد-اليگودرز –اصفهان –شهرکرد به عنوان مسير جايگزين معرفي مي شود.

وي افزود :  جابجايي محموله هاي ترافيکي که از قبل پروانه عبور اخذ کرده اند در تمامي راه هاي اصلي برون شهري از ساعت ۱۴ ۲۶ اسفند ماه ۹۴ تا ۲۴ هفتم فروردين سال ۹۵ و نيز از ساعت هفت روز ۱۱ فروردين ۹۵ تا ساعت ۲۴ روز ۱۴ فروردين ۹۵ ممنوع است و    روزهاي ۸ تا ۱۰ فروردين ۹۵ صرفا براي محموله هاي ترافيکي اضطراري دارايي ضرورت ملي حسب تشخيص مراجع صادرکننده مجوز عبور محموله صادر مي شود.

سرهنگ دولتشاهي اظهارداشت : ورود کليه خودروهاي ترانزيت  حمل مواد سوختني  به داخل کشور  از ساعت هفت روز ۲۶ اسفند  امسال  تا ساعت ۲۴ روز ۶ فروردين  سال  ۹۵  و نيز از ساعت هفت روز ۱۲ فروردين ۹۵ تا ساعت ۲۴ روز ۱۴ فروردين سال ۹۵ ممنوع است  و نيز اين خودروها در ساير ايام محدوده زماني نوروز  سال ۹۵ فقط در ساعات روز مجاز به تردد بوده ودر ساعات شب ملزم به توقف در محل هاي ايمن بين راهي خواهند بود.

وي با بيان اينکه عبور و مرور انواع موتورسيکلت در ايام اجراي طرح نوروزي در تمايم آزاد راه ها ، بزرگراه ها و جاده هاي اصلي برون شهري استان ممنوع است  ادامه داد : تردد انواع تريلر ، کاميون و کاميونت  به استثناي حاملان مواد سوختني و فاسد شدني در روز ۱۳ فروردين ۹۵  در محورهاي برون شهري استان ممنوع است .

رئيس  پليس راه  خوزستان  گفت : در تمامي محورهاي برون شهري که در ايام فوق ممنوعيت و محدوديت  ترافيکي براي انواع تريلر و کاميون اعمال مي شود ، عبور و مرور انواع تريلر ، کاميون و تانکرهاي حامل مواد سوختي و فاسد شدني يا داراي مجوز از پليس راهور ناجا از اين امر مستثني  بوده و ممنوعيت تردد از اين قبيل از وسايل نقليه فقط در راه هايي اعمال مي شود که مقررات يک طرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا مي شود و يا ممنوعيت  تردد در طول سال دارند .

وي  افزود : به منظور کنترل و تنظيم عبور و مرور وسايل نقليه احتمال اعمال محدوديت هاي ترافيکي ديگر به صورت مقطعي وجود دارد.

استان خوزستان ۲هزار و  ۳۰۹ کيلومتر راه اصلي دارد.