پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

طغیان رودخانه‌ها و وقوع سیل در 3 استان کشور/ آماده باش نیروهای مدیریت بحرانبر اساس اطلاعات مسئولان کشوری، امروز در چند استان و فردا نیز در چند استان دیگر احتمال وقوع سیل وجود دارد؛ همچنین در نخستین روز سال ۲ اتوبوس مسافربری دچار حادثه شدند.
به گزارش ریواس، رحمتی نژاد مسئول مرکز مدیریت و اطلاعات حوادث مدیریت بحران کشور در گفت و گو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص هشدار هواشناسی کشور مبنی بر احتمال آبگرفتگی معابر و سیل و آماده باش مدیریت بحران اظهار داشت: پیرو هشدار هواشناسی مبنی بر آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها به دلیل بارش شدید باران و برف و احتمال اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی، تمامی مراکز مدیریت بحران استان های مشمول هشدار هواشناسی در آماده باش کامل هستند.
وی تصریح کرد: امروز( یکشنبه) استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل به دلیل بارش باران و برف، مشمول هشدار هواشناسی کشور شده و نیروهای مدیریت بحران این استان‌ها بطور کامل در حالت آماده باش هستند.
مسئول مرکز مدیریت اطلاعات حوادث مدیریت بحران کشور در خصوص احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیر، در روز دوشنبه گفت: استان های تهران، البرز، ارتفاعات البرز، مازندران، چهارمحال و بختیاری،‌کهگیلیویه و بویراحمد، بوشهر، شمال و شرق خوزستان، شمال و غرب فارس، ایلام، کرمانشاه،همدان،‌گیلان و لرستان به دلیل بارش باران، برف، وزش باد و رعد برق شاهد آبگرفتگی معابر  و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها خواهند بود.
رحمتی نژاد تاکید کرد:جهت کاهش خسارات احتمالی در استان‌های مذکور، تمامی نیروهای مدیریت بحران در مراکز و مسیرها با در دست داشتن تجهیزات امدادی در حالت آماده باش کامل قرار دارند.
۲ حادثه اتوبوس در نخستین روز سال ۹۵

همچنین در خبر دیگری به نقل از سایت راهور، سرهنگ حمیدی گفت: صبح امروز در کیلومتر ۱۰۰ محور اردبیل ــ سرچم استان اردبیل یک دستگاه اتوبوس بنز به دلیل نامعلومی از بخش کیسه هوای اتوبوس دچار حریق شد که خوشبختانه با اقدام سریع راننده در مهار حریق این حادثه خسارات جانی نداشت.

رییس پلیس‌راه راهور ناجا افزود: در حادثه دیگری در استان خوزستان یک دستگاه اتوبوس شهاب به دلیل عدم رعایت حق تقدم با یک دستگاه پراید برخورد کرد که در این حادثه یکی از سرنشینان پراید مجروح شد و این حادثه نیز تلفات جانی نداشت.
وی در گفت‌وگو با سایت راهور به آخرین وضعیت راه‌ها اشاره و تأکید کرد: برابر آخرین اطلاعات دریافتی ترافیک در استان خراسان رضوی (محورهای چناران-مشهد و نیشابور-مشهد) نیمه سنگین است.
وی خاطرنشان کرد: سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردارند.

انتهای پیام/ک-ب