پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس‌جمهور سابق کشورمان با بیان اینکه ما با زبان منطقی، استدلال و احترام با تمام ملت‌ها گفت‌وگو می‌کنیم، گفت: هرگز مقابل زورگویی مستکبران و شیاطین بین‌المللی تسلیم نخواهیم شد.

محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز در جمع زائران راهیان نور در یادمان شهدای گمنام شلمچه اظهار کرد: این سرزمین وجب به وجبش افتخار و عظمت ملت و محل ظهور مردان و زنانی است که با عبور از زمان و مکان، حقیقت انسانی خود را یافته و راه خود را پیدا کرده‌اند.
وی ادامه داد: اگر ایران امروز امنیت، ایستادگی، عزت و همبستگی دارد، مرهون فداکاری‌های این زنان و مردان است و امروز آمده‌ایم که به خاطر بیاوریم چه مظلومیت‌هایی بر سر ملت ایران رفته است.
رئیس جمهور سابق کشورمان افزود: ایران غیر از آزادی و استقلال دنبال چیزی دیگری نبود و مستکبران و شیاطین بین‌المللی که شعار حقوق بشر سر می‌دهند با تمام توان به میدان آمدند تا صدای حق‌طلبی ملت ایران را خفه کنند.
احمدی‌نژاد تصریح کرد: مستکبران و ظالمان عالم تصور می‌کردند ۷ میلیارد جمیعت جهان را تحت سیطره و سلطه خود دارند،‌ اما هنگامی که صدا حق‌طلبی ملت ایران را شنیدند و دیدند این ملت در مقابل آنها ایستاده به اوج عصبانیت رسیدند.
وی افزود: به همین خاطر تمام قوانینی که خودشان وضع کرده بودند را زیرپا گذاشتند و ۸ سال ایران را مورد تهاجم همه‌جانبه قرار دادند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام متذکر شد: تمام این هجمه‌ها برای این بود که ایران اسلامی شعله‌ای را برافروخت و پرچمی را بلند کرد که این شعله و پرچم، راه آزادی ملت‌ها را نشان می‌داد و شیطان هم قسم خورده که نگذارد انسان‌ها به قله برسند.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه نباید اجازه دهیم تاریخ فراموش شود، اظهار کرد: متجاوزترین متجاوزان تاریخ، ایران را متهم کردند و ۸ سال علیه ایران همه‌جانبه جنگیدند و عده‌ای می‌خواهند این مسئله را به فراموشی بسپارند.
وی تبیین کرد: ما منطق و مکتب داریم و با زبان منطقی و استدلال و احترام با تمام ملت‌ها گفت‌وگو می‌کنیم، اما اگر کسی مسلسل زور را به سمت ایران نشانه برود، هرگز در مقابل زورگویی زورگویان، تسلیم نخواهیم شد.
رئیس جمهور سابق کشورمان در پایان سرزمین راهیان نور را یک تاریخ خواند و گفت: باید شکرگزار خداوند باشیم که بار دیگر توفیق داد و در این سرزمین که عید ما را پرشکوه، زیبا، پرمعنا و هدفمند کرده، حضور پیدا کنیم و بار دیگر آثار رادمردی‌ها، رشادت‌ها، شهادت‌ها و ایستادگی ملت ایران را ببینیم.
همچنین محمود احمدی نژاد در این سفر به دیدار آیت الله محمدعلی موسوی جزایری، امام جمعه اهواز رفته است.
در این دیدار نیز، الهام، تمدن، جوانفکر و تعدادی از همراهان همیشگی چفیه به دوش احمدی نژاد، وی را همراهی کردند.
محمود احمدی نژاد و امام جمعه اهواز

محمود احمدی نژاد و آیت الله جزایری، امام جمعه اهواز

در ادامه نیز گزارش تصویری از حضور احمدی نژاد را در یادمان شهدای شلمچه می بینید:

انتهای پیام/ منبع: تابناک