پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون رسانه مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه  ۳ میلیون نفر در مراکز اسکان نوروزی فرهنگیان کشور اسکان پیدا کردند، گفت: بیشترین آمارها مربوط به استان‌های خوزستان، فارس، اصفهان، هرزمزگان و خراسان رضوی است.

به گزارش ریواس جنوب، رسول پاپایی گفت: براساس آخرین آمار به دست آمده، تعداد نفرات پذیرش شده در اسکان نوروزی فرهنگيان در روز ۹۵/۱/۵ به ۳ میلیون و ۲۸ هزار و ۵۰ نفر رسیده است.
وی ادامه داد :بر اساس آخرین آمار تعداد خانواری که به این مراکز مراجعه کرده اند ۶۰۵ هزار و ۶۰۶ نفر و ۷ میلیون و ۶۸۸ هزار و ۱۸۰ نفر روز می باشد.
معاون رسانه مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: آمار پنج استانی که بیشترین پذیرش را داشته اند به ترتیب فراوانی شامل استان های فارس، اصفهان، هرمزگان، خراسان رضوی و خوزستان است البته لازم به ذکر است که پذیرش فرهنگيان تا ظهر ۱۳فرودین ۹۵ ادامه دارد.
به گزارش ریواس جنوب همچنین در خبر دیگری از استان خوزستان، رئیس پلیس راه خوزستان امروز گفت: ترافیک در تمامی  محورهای ارتباطی  خوزستان  از جمله  محورهای ماهشهر – هندیجان ، اهواز – اندیمشک و ایذه  – دهدز  روان است.
سرهنگ رضا دولتشاهی  افزود: با توجه به آغاز دور دوم سفرهای نوروزی در استان و سفر  گردشگران و کاروانهای راهیان نور به این استان ، تردد در محورهای مواصلاتی استان آرام گزارش شده است .
وی گفت: پلیس راه استان به منظور کاهش تخلف رانندگان و کاهش تلفات ناشی از تصادفات جاده ای به دلیل ورود حجم وسیع و گسترده مسافران به استان بطور تمام وقت در جاده های استان مستقر شده است و بیش از ۲۰۰ واحد گشت محسوس و نامحسوس تخلفات جاده‌ای را کنترل و رصد می‌کنند .
رئیس پلیس راه خوزستان به رانندگان وسایل نقلیه و مسافران نوروزی که قصد مسافرت دارند توصیه کرد رانندگان با احتیاط لازم رانندگی و از سرعت زیاد و سبقت بیجا خودداری و حتی الامکان در ساعات روز رانندگی کنند و از مصرف داروهای خواب آور جدا خود داری کنند
استان خوزستان دارای ۹۸ آزاد راه ، ۴۹۰ بزرگراه و ۷۰ نقطه حادثه خیز است.
این استان  ۲هزار و  ۳۰۹ کیلومتر راه اصلی دارد.
منبع: صدا و سیما
انتهای پیام/ک-ب