پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از اسکان ۳۶۶هزار و ۸۹۹گردشگر و مسافر نوروزی در این استان خبرداد.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از ایسنا، محمود باقری اظهار کرد: این تعداد مسافران از ۲۷ اسفند تا پنجشنبه، پنجم فروردین ماه ۹۵ در اقامتگاه ها و مدارس، هتل ها و مهمانپذیر های استان کهگیلویه و بویراحمد اسکان یافتند.

وی بیان کرد: در روز پنجشنبه، پنجم فروردین ماه ۸۳ هزار و ۵۱۹ نفر گردشگر و مسافر نوروزی در استان اسکان یافتند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بیشترین اسکان مربوط به شهرستان گچساران با ۲۸هزار و ۵۹۰نفر مسافر بوده است.گردشگری یاسوج

باقری تصریح کرد: در روز پنجم فروردین ماه امسال ۱۹۵ هزار نفر از مناطق گردشگری و جاذبه های طبیعی و تاریخی این استان بازدید کردند.

وی ادامه داد: در این روز حرم بی بی حکیمه(س) خواهر امام رضا(ع) در گچساران با ۱۲هزار نفر، آبشار یاسوج با ۹۵۰۰ نفر، منطقه گردشگری شلال دان باشت با ۷۶۰۰ نفر و بافت تاریخی دهدشت(بلادشاپور) با ۵۳۰۰ نفر بیشترین پذیرش گردشگر و مسافر را داشتند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: هتل ها، مهمانسراها، کمپینگ های موقت در پارک ها و بوستان ها و مدارس از مهمترین مراکز اسکان گردشگران نوروزی در این استان هستند.

انتهای پیام/ک-ب