پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پیکر جانباختگان سانحه سقوط بالگرد اورژانس هوایی فارس با حضور وزیر بهداشت و سایر مسئولان در شیراز تشییع شد.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، وزیر بهداشت که برای شرکت در این مراسم، ساعتی پیش وارد شیراز شد، هم اکنون در جمع شرکت کنندگانی که برای وداع با پیکر جانباختگان این سانحه آمده اند، حضور یافته است.

این مراسم، از مقابل آستانه حضرت سید علاء الدین حسین(ع) آغاز شده و تشییع کنندگان، پیکرهای جانباختگان سانحه را تا دارالرحمه شیراز، همراهی می کنند.

وزیر بهداشت در مراسم تشییع پیکر جانباختگان سانحه سقوط بالگرد هوایی اورژانس فارس، عروج شهادت گونه جانباختگان این سانحه را برگ زرینی دانست که بر افتخارات ایثارگرانه اورژانس افزوده شده و باید ارج نهاده شود.

دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه این مراسم افزود: این عزیزان در شرایط سخت و حساسی که یکی از هموطنانمان نیاز به امداد داشت، جان خود را بر کف دست نهادند و با روح حماسی و شهادت طلبانه، خطر را پذیرفتند و در کوتاهترین زمان ممکن، به امدادرسانی پرداختند.

وی تاکید کرد: تلاش این عزیزان و ازخودگذشتگی و ایثارگری خانواده هایشان، نزد خداوند ماجور است و ما نیز از هیچ کوششی برای حمایت از خانواده ها و بازماندگان آنان، کوتاهی نمی کنیم.

وزیر بهداشت کار کردن در عرصه امداد و اورژانس و فوریت های پزشکی، را کاری دشوار همراه با خطر و حادثه دانست و ادامه داد: در ایام نوروز، امدادگران اورژانس در تمام نقاط کشور به صورت شبانه روزی برای کمک به آسیب دیدگان و هموطنانی که نیاز به امداد داشتند، تلاش کردند.

دکتر هاشمی در خصوص نوسازی ناوگان هوایی، گفت: در شرایط کنونی که ما در تحریم هستیم، ناگزیریم به استفاده از بالگردهایی که به صورت استیجاری در اختیار ما قرار می گیرند، اما با باز شدن افق های جدید در روابط خارجی و توسعه ناوگان هوایی و نویدهایی که در این زمینه داده شده، با رفع تحریم ها، امیدواریم بتوانیم در کوتاهترین زمان ممکن به نوسازی ناوگان هوایی بپردازیم و با این اقدام، درجات خطر و ریسک پذیری را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر، چیزی به عنوان آمبولانس هوایی در کشور نداریم، اضافه کرد: در شرایط فعلی، بهترین گزینه، استفاده از همین امکانات است که به کمک نیروهای مسلح در اختیار ما قرار دارد.

دکتر هاشمی افزود: اما با شناسایی کاستی های موجود، در صدد تهیه آمبولانس های هوایی بهینه هستیم.

وزیر بهداشت با اشاره به پیگیری های رییس جمهور در این زمینه، تاکید کرد: امیدواریم با بهبود شرایط، برای انتقال دانش فنی و فراهم آمدن شرایط بهتر نگهداری و استفاده بهینه از ناوگان هوایی، به شرایط مطلوب تری دست یابیم.

دکتر هاشمی با ابراز همدردی با خانواده های بازماندگان و همه کسانی که در این حادثه، عزادار هستند، گفت: برای همه کسانی که در این حادثه، جان خود را از دست داده اند، آرزوی مغفرت و آمورزش دارم.

امام جمعه شیراز هم گفت: ایثار و شهادت، همواره در این مرز و بوم، به عنوان سند افتخار ایثارگران تلقی می شود و ما افتخار می کنیم که در چنین جامعه ای، جوانان غیور و پرتلاش و جان برکف، با گذشتن از جان خود، از هیچ کوششی برای امدادگری و کمک به همنوعان دریغ نمی کنند.

سید محمدعلی افشانی، استاندار فارس هم در حاشیه این مراسم، گفت: همه حمایت های لازم از خانواده های بازماندگان انجام می شود و بی شک، تلاش و مجاهدت این عزیزان، نزد خداوند ماجور است.

انتهای پیام/ س.ب