پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مردم یک روستا از توابع بخش مرکزی شهرستان کوار استان فارس، با اجرای یک ایده‌ی جالب، از مسافران و گردشگران نوروزی استقبال کردند.

طرح مردم روستای آباده آبگرم

طرح مردم روستای آباده آبگرم

ابوذر رضایی، خبرنگار «ریواس جنوب» از کوار گزارش می‌دهد: «با فرا رسیدن فصل بهار و عید نوروز مسافران زیادی از مسیر شیراز به طرف جهرم، لار و بندرعباس عبور می‌کنند.

حضور خیل عظیم مسافران در این مسیر، جوانان روستای آباده آبگرم را بر آن داشت تا با خلاقیت خود، استقبال گسترده‌ای از این گردشگران داشته باشند.

این جوانان به‌صورت خودجوش و با همکاری اهالی روستا با ارایه طرحی مبنی بر اسکان مسافران نوروزی به‌صورت داوطلبانه و رایگان، این طرح را برای اولین بار در شهرستان کوار اجرا کردند.

بیش از پنجاه خانوار در این روستا، برای اجرای طرح اعلام آمادگی کردند و منازل خود را به صورت رایگان در اختیار مسافران قرار دادند؛ نکته جالب دیگر اینکه خود مردم روستا صبحانه، ناهار و شام مهمانان را به‌صورت رایگان تدارک می‌دادند.

خانواده‌های روستای آباده آبگرم، طی تعطیلات نوروز، هر شب میزبان ۱۵ الی ۲۵ خانواده مسافر از نقاط مختلف کشور بودند.

گفتنی است آقایان موسی طاهری، رحمان شیربند و مسلم شاهدی، در کنار جوانان و اهالی روستای آبگرم بانیان اصلی اجرای این طرح بودند که لازم است از آنها نیز یادی شود.»

پایگاه خبری تحلیلی «ریواس جنوب»، این اقدام خودجوش مردم روستای آباده آبگرم را اقدام برتر هفته دوم فروردین‌ماه انتخاب کرده است با این امید که چنین طرح‌هایی بتواند مشوق خوبی برای جذب بیشتر گردشگران داخلی و خارجی و نوعی فرهنگ‌سازی در این زمینه تلقی شود.

انتهای پیام/ سجاد بنام