پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پس از تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر شهید مجتبی ذوالفقارنسب، به‌عنوان پنجمین شهید مدافع حرم جهرم، صبح فردا پیکر مطهر پنجمین شهید شهرستان فسا نیز تشییع خواهد شد.

به گزارش ریواس جنوب و بر پایه اعلام مقامات بنیاد شهید و جانبازان، شهيد مجتبی ذوالفقارنسب هشتم خردادماه ۵۶ در جهرم دیده به جهان گشود و پس از گذراندن تحصیلات متوسطه در این شهر، بهمن ۱۳۷۵ در دانشگاه افسری امام علی(ع) تهران پذیرفته و پس از اتمام دوره‌ افسری به ایرانشهر منتقل و به‌عنوان فرمانده گروهان مشغول به خدمت شد. وی پس‌ از مدتي به عنوان مسئول شعبه آزمایش‌های مرکز پیاده در شيراز خدمت كرد و سپس به شوشتر منتقل و در آنجا ابتدا به‌عنوان جانشین گردان و سپس به‌عنوان مسئول رکن دوم تیپ ۴۵ تکاور شوشتر مشغول به خدمت شد. از این شهید گرانقدر دو فرزند به‌نام‌های علی و عباس به یادگار مانده است.

به گفته سید جبار حسینی، رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان جهرم، شهید مجتبی ذوالفقارنسب، يكي از تکاوران دلير ارتش و رئيس ركن دوم تيپ ۴۵ تكاور شوشتر بود که براي انجام مأموریت مستشاری در سوريه بسر مي‌برد. وی سرانجام در دفاع از حرم توسط تروريست‌هاي تكفيري در سوريه به شهادت رسيده است.

شهرستان جهرم پیش از این نیز شهیدان محمد استحکامی، ایمان خزاعی‌نژاد، مسلم نصر و خانعلی یوسفی را در دفاع از حرم حضرت زينب(س) در کشور سوریه تقديم كرده است.

شهيد عمار بهمني

شهيد عمار بهمني

همچنین مردم شهرستان فسا فردا جمعه با پنجمين شهيد مدافع حرم در اين شهرستان نیز وداع خواهند کرد.

به گزارش ریواس جنوب، شهید عمار بهمني پنجمين شهيد مدافع حرم در شهرستان فسا و دومين شهيد مدافع حرم روستاي اميرحاجيلو از توابع بخش ششده و قره بلاغ محسوب می‌شود.

مراسم تشييع شهيد عمار بهمني از ميدان شهدای فسا به سمت روستاي اميرحاجيلو برگزار مي شود.

پيكر این شهيد مدافع حريم آل‌الله نیز پس از تشییع در شهرك شهيد محلاتي تهران فردا جمعه براي خاكسپاري در زادگاهش به شهرستان فسا منتقل مي‌شود.

شهيد عمار بهمني، متولد سال ۱۳۶۴ در روستای امیرحاجیلو است که ۲۴ فروردين‌‌ماه طي عمليات در دفاع از حرم حضرت زينب(س) توسط تروريست‌هاي تكفيري در سوريه به شهادت رسيد.

انتهای پیام/ سجاد بنام