پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دانشگاه علوم پزشكي شيراز، صبح فردا ميزبان پروفسور مجيد سميعي خواهد بود.

به گزارش ریواس جنوب؛ اين استاد برجسته علوم پزشكي از صبح روز شنبه چهارم اردیبهشت ماه در بخش هاي مختلف این دانشگاه حضور خواهد یافت.

برنامه حضور اين استاد بين المللي در شيراز، با برپايي نشستي در بيمارستان نمازي و در جمع استادان جراحي اعصاب اين بيمارستان، از ساعت هشت و ۳۰دقيقه صبح، آغاز مي شود.

حضور پروفسور سميعي در شيراز، با برپايي نشست و سخنراني در تالار اجتماعات سينا و صدرا، ادامه مي يابد.

اين نشست، از ساعت ۹ و ۴۵دقيقه صبح، آغاز مي شود و با برنامه هاي ويژه هفته سلامت و معرفي دانشگاه و برپايي نشست سخنراني اين استاد برجسته جهاني در جمع دانشجويان و جامعه دانشگاهي و فرهنگي شيراز، ادامه دارد.

با پايان اين برنامه تا ظهر فردا، امضاي تفاهم نامه اي ميان دانشگاه علوم پزشكي شيراز و پروفسور سميعي، براي توسعه علوم اعصاب در فارس و راه اندازي بنياد علم و دانش در شيراز، به عنوان ديگر برنامه حضور اين استاد برجسته بين المللي در جمع دانشگاهيان علوم پزشكي شيراز، پيش بيني شده است.

بازديد از بيمارستان بزرگ خيريه پيوند اعضاي بوعلي سينا، ديگر برنامه پروفسور سميعي، به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي شيراز است.

گفتنی است مجيد سميعي پزشك و جراح مغز و اعصاب سرشناس ايراني است؛ او در حال حاضر رياست بيمارستان خصوصي علوم عصبي هانوفر در آلمان را بر عهده دارد كه خود بنيان‌گذار آن بوده است.

وي در زمينهٔ تورم مغز و ترميم و بازسازي جراحي دستگاه عصبي محيطي مطالعات مهمي انجام داده‌است.

سميعي بيشترين اعمال جراحي روي تومورهاي موسوم به «نورينوم آكوستيك» انجام داده‌ است. /ایرنا

انتهای پیام/ ز.هما