پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

منتخب مردم کهگیلویه بزرگ با بیان اینکه ۱۸ سال است که کار پیمانکاری می‌کنم، گفت: پیمانکارانی که جذب می‌کنیم، کسانی نیستند که کارهای بزرگ کنند؛ او به حرف‌های بزرگواری در مورد گچساران نیز واکنش نشان داد.

به گزارش ریواس جنوب، عدل هاشمی در نشستی با حضور استاندار، مقامات ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد و حجت‌الاسلام بزرگواری اظهار کرد: در زمینه پیمانکاری صاحب تجربه هستم و معتقدم که انتخاب پیمانکار در هر پروژه‌ای بسیار مهم است چرا که اگر اشتباه کنیم، خلع ید و انتخاب پیمانکار جدید و قت و هزینه زیادی از بیت‌المال و مردم می‌گیرد که زیبنده نیست.

منخب مردم کهگیلویه بزرگ، افزود: واقعیت این است که به هر دلیلی از جمله فشارهای معمول در تصمیم‌گیری‌ها، تعداد زیادی پروژه در یک شهرستان تعریف می‌کنیم و همه آن‌ها را زخمی می‌کنیم و در پایان هم هیچ پروژه‌ای تحویل مردم داده نمی‌شود.

هاشمی گفت: باید تعداد پروژه‌ها را کاهش دهیم، پیمانکار قوی انتخاب و آن را تقویت کنیم تا شاهد افتتاح و کلنگ‌زنی‌های بدون پشتوانه نباشیم.

فقط چهار ورودی دهدشت را زخمی کردند/ سازمان مدیریت نظارت کیفی پروژه‌ها را از سر بگیرد

وی با ذکر مثالی گفت: در شهر دهدشت هر چهار ورودی آن را با هم شروع کردند ولی در واقع با این کار آن‌ها را زخمی کردند و به امان خدا رها کردند که بهتر بود یک ورودی را شروع و تمام می‌کردیم چرا که پروژه نیمه تمام کردن و رها کردن هنر نیست.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان اینکه در اجرای پروژه‌ها نباید منتظر دولت بمانیم، بیان کرد: دولت قول داده که تا پایان سال بدهی پیمانکاران را تسویه کند که تحقق این امر در استان کهگیلویه و بویراحمد، به تلاش مدیران و استاندار بستگی دارد.عدل هاشمی

وی از سازمان مدیریت  برنامه‌ریزی به عنوان ستون فقرات استان یاد کرد و خواستار ایفای نقش مؤثر این سازمان در نظارت کیفی بر پروژه‌ها شد.

حرف‌های بزرگواری در مورد گچساران برای فشار برخی افراد است/ صداقت حاج‌آقا را در خودم هم کم می‌بینم

هاشمی همچنین به اظهارات حجت‌الاسلام بزرگواری در مورد اعتراض به فعال بودن پروژه‌های گچساران و راکد بودن پروژه‌های کهگیلویه، واکنش نشان داد و گفت: حرف‌های حاج‌آقا برای فشار برخی افراد در شهرستان است و گر نه ما در هر جایی از استان که کار و آبادانی صورت می‌گیرد، خوشحال می‌شویم.

منتخب مردم کهگیلویه، چرام، لنده و بهمئی تصریح کرد: در گچساران هم باید کار شود به شرط آنکه نگرانی و عقب ماندگی کهگیلویه بزرگ نیز دیده شود.

وی گفت: توسعه هر نقطه‌ای از این استان برایم لذت‌بخش است ولی انتظار ما رعایت عدالت شهرستانی است تا بلکه بتوانیم گره‌های کور سونامی بیکاری، قفل شدن پروژه‌ها و یأس مردم  را در این چهار شهرستان را باز کنیم.

هاشمی همچنین در حاشیه این نشست با قدردانی از خدمات حجت‌الاسلام بزرگواری گفت: در این مدت در درون وی چیزی را دیدم که در درون خودم و خیلی‌های دیگر کمتر دیدم و آن “صداقت” است.

انتهای پیام/ک-بنام