پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: توسعه مشارکت‌های مردمی با در بر گرفتن ابعاد مختلف می‌تواند در جهت پیشگیری از اعتیاد در سطوح مختلف جامعه موثر واقع شود.

محمدرضا ابراهیمی

محمدرضا ابراهیمی

به گزارش ریواس جنوب، محمدرضا ابراهيمي در اولين جلسه كميته تخصصي توسعه مشاركت‌هاي مردمي و سازمان‌هاي مردم نهاد كه در محل استانداري فارس برگزار شد، اظهار داشت: مشارکت فرآیندی است که موجب تحرک بخشی منابع محلی، بکارگیری گروه‌های متنوع اجتماعی در تصمیم‌گیری و در نهایت دست یافتن به هدف مشترک می‌شود.

وي در ادامه افزود: مشارکت مردمی باعث ایجاد نوعی تحکیم مساعدت دائمی در برابر دشواری‌ها خواهد بود لذا می‌تواند زمینه‌ساز توفیق و همیاری در امر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر هم باشد.

بر پایه گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، دبیر این شورا به نقش مهم مشارکت مردمی و سازمان‌های مردم نهاد و توسعه آن در کاهش آسیب‌های اجتماعی پرداخت و گفت: توسعه مشارکت‌های مردمی با در بر گرفتن ابعاد مختلف می‌تواند از جنبه‌های فرهنگی و اجتماعی در جهت پیشگیری از اعتیاد در سطوح مختلف جامعه موثر واقع شود.

ابراهيمي جذب حداكثري مشارکت‌های مردمی را در امر مبارزه با پديده شوم مواد مخدر ضروری دانست و بیان داشت: باید تمام دستگاه‌های متولی و مسئول تلاش لازم را در جهت توسعه فرهنگ مشارکت مردمی و سازمان‌های مردم نهاد در تمامی ابعاد و زمینه‌هاي مختلف بخصوص در امر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و كاهش آسیب‌های ناشی از آن بکار گیرند.

وي در پایان سخنان خود گفت: با ایجاد زمینه‌های مشارکت مردمی و سازمان‌های مردم نهاد و سازماندهی صحیح آنان در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی و نهادینه کردن فرهنگ پیشگیری از اعتياد توفيقات خوبي در اين عرصه خواهيم داشت.

انتهای پیام/ سجاد بنام