پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مسئول آموزش فرهنگ ترافیک شهرستان کهگیلویه، گفت: پلیس، “طرح رویکرد اجتماعی در کاهش تصادفات ” را از شروع سال تحصیلی و همزمان با سراسر کشور، از مدارس و همیاران پلیس شروع کرده و در تمام مدارس اجرا می شود.

سید مجید افسری در گفت‌وگو با ریواس جنوب به نقش مهم آموزش و پرورش در اجرای این طرح، اشاره کرد و اظهار داشت: نهاد آموزش و پرورش ظرفیت بسیار بالایی در لایه‌های مختلف جامعه دارد که می تواند نقش بسیار مهمی در ترویج قوانین راهنمایی و رانندگی در خانواده ها و همچنین تعمیم آن به کل جامعه داشته باشد.

مسئول آموزش فرهنگ ترافیک شهرستان کهگیلویه در همین راستا تصریح کرد: پلیس در واقع این همیاران را سرمایه های اصلی خود می داند.، زیرا یکی از شانه های سرمایه های اجتماعی و اعتماد عمومی، مشارکت همین همیاران پلیس در کاهش تصادفات است که خوشبختانه امروزه پلیس تا حدود زیادی توانسته است به این مهم دست پیدا کند.

اهداف اجرای این طرح

این مسئول، هدف از اجرای این طرح را، بسترسازی برای تقویت روحیه مسئولیت پذیری، قانون گرایی و در حقیقت درونی نمودن و احترام به قانون در دانش آموزان عنوان کرد.

افسری ادامه داد: در این کلاس ها، تخلفات راهنمایی و رانندگی از جمله استفاده نادرست از تلفن همراه، عبور از چراغ قرمز، عدم استفاده از کمربند ایمنی و کلاه ایمنی، سرعت و سبقت غیرمجاز، توجه نکردن به گذرگاه عابر پیاده و … به دانش آموزان آموزش داده می شود.

وی اضافه کرد: سی دی و کارت های آموزشی به همه مدارس داده می شود و لباس همیار به تعدادی از دانش آموزان برتر اهداء می شود.

او در پایان از همه مسئولین و دانش آموزان مدارس بازدید شده قدردانی کرد و خواستار همکاری بقیه نهادها نیر شد.

به گزارش ریواس جنوب؛ این طرح در ۸۰ درصد مدارس شهرستان کهگیلویه اجرا شده است.

انتهای پیام/ زهرا همایون فر