پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: وجود ناخالصي زياد در ترياك و آن هم از نوع سرب مسموميت حاد و مزمن به دنبال دارد.

محمدرضا ابراهیمی

محمدرضا ابراهیمی

به گزارش ریواس جنوب، محمدرضا ابراهيمي با بيان اين مطلب، هشدار داد: افزايش بيش از حد ناخالصي در مواد مخدر به ويژه ناخالصي زياد در ترياك و آن هم از نوع سرب مسموميت حاد و مزمن ايجاد می‌کند.

وي با ابراز نگراني از افزودن ناخالصي‌هاي خطرناك بدليل زياده‌طلبي و سودجويي سوداگران مرگ افزود: افزودن ناخالصي و سرب علاوه بر مسموميت حاد باعث افزايش شديد عوارض و حتي مرگ و مير شده و صدمات جبران‌ناپذيري را متوجه افراد و جامعه مي‌کند.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس خطاب به معتادين در سطح این استان، گفت: به جاي مصرف ترياك، جهت درمان اصولي و منطقي به‌ويژه درمان با مواد آگونيست به مراكز مجاز درمان در استان مراجعه نمايند.

ابراهيمي در ادامه نقش درمان بيماري اعتياد را مهم برشمرد و اظهار داشت: بحمداله با تلاش و همت دستگاه‌هاي متولي و با فراهم ساختن بستر مناسب در سراسر استان مراكز درمان بيماري اعتياد راه‌اندازي و بصورت بستري و سرپايي نسبت به ارايه خدمات اقدام مي‌نمايند كه افراد آسيب‌ديده از اعتياد مي‌توانند با مراجعه به اين مراكز بيماري خود را درمان كنند.

وي به نقش خانواده در پيشگيري از اعتياد اشاره نمود و گفت: ویرانگری‌های حاصل از سوء مصرف مواد مخدر زمینه‌ساز سقوط بسیاری از ارزش‌ها و هنجارهای فرهنگی و اخلاقی می‌شود و سلامت جامعه بخصوص کانون گرم خانواده را به مخاطره می‌اندازد لذا بايد پدر و مادرها متوجه اهمیت نقش خودشان در پیشگیری از اعتیاد فرزندانشان باشند و پیشگیری از اعتياد از خانه آغاز شود.

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس، خاطر نشان كرد: اعتياد به مواد مخدر هزينه‌هاي مادي و معنوي سنگيني را به خانواده‌ها تحميل مي‌كند و بايد با حساسيت زياد از ايجاد اين عوارض پيشگيري كرد.

محمدرضا ابراهيمي در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر اطلاع‌رساني و آگاه‌سازي در خصوص خطرات مواد مخدر اظهار داشت: هر چقدر در زمينه پيشگيري سرمايه‌گذاري نماييم و مردم را از عواقب اين بلاي خانمان‌سوز آگاه سازيم جامعه را در برابر اين معضل ايمن ساخته‌ايم و اين امر تلاش و همت همه‌ي دستگاه‌ها را طلب مي‌كند كه بايد با همكاري بين‌بخشي و برنامه‌ريزي هدفمند در امر مبارزه همه جانبه با مواد مخدر اقدام نمايند.

انتهای پیام/ سعید قرچه