پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

محمدرحیم دهراب‌پور از فعالان سیاسی این استان به عنوان سرپرست نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد؛ مدیریت این بنیاد به عهده رئیس قوه قضائیه است.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از شبستان، فرهاد سالاری، سرپرست قدیم نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان کهگیلویه و بویراحمد، بعد از ظهر امروز در آئین تکریم خود و معارفه سرپرست جدید این بنیاد در یاسوج، گفت: بنیاد تعاون زندانیان کشور از زیر مجموعه های قوه قضائیه و به صورت مستقل بوده و رئیس مجمع آن آیت الله لاریجانی هستند.

 وی افزود: بنیاد تعاون به منظور کمک به معاش مددجویان و خانواده آنها و همچنین تحصیل درآمد برای پرداخت دیه محکومین مالی از طریق ایجاد کارگاه‌ های تولیدی، موسسات صنعتی، مجتمع‌ های کشاورزی، دامپروری و شرکت ‌های بازرگانی و خدماتی و در راستای حرفه آموزی و اشتغال تأسیس شد.

 سالاری، با بیان اینکه تعامل خوبی بنیاد تعاون با اداره فنی و حرفه ای در زمینه های آموزشی زندانیان دارد، اظهار داشت: در کنار فعالیت های آموزشی، کارگاه های تولیدی، صنعتی و کشاورزی نیز در زمینه حرفه آموزی زندانیان فعالیت های خوبی دارند.دهراب پور

 وی که اکنون مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان استان فارس شده، از نقش مهم این بنیاد در زمینه اقتصاد مقاومتی سخن به میان آورد و عنوان کرد: سالیانه پرداخت های بسیاری به انجمن های حمایت از زندانیان را داریم تا بتوانیم خانواده های بدسرپرست یا بی سرپرست زندانیان را مورد حمایت قرار دهیم.

 وی با بیان اینکه بنیاد تعاون در زمینه آزادسازی زندانیان کمک های خوبی به ستاد دیه در زمینه مددجویانی که جرائم غیرعمد مرتکب شده اند، دارد، فعالیت های خدماتی و رفاهی در زندان ها را از دیگر اقدامات این بنیاد دانست.

 سالاری، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امسال «سال اقدام و عمل» نام گذاری شده و بنیاد تعاون به لحاظ اینکه کارهای گسترده ای در زمینه صنعت و کشاورزی انجام می دهد، نقش بسیار مهمی در زمینه اقتصاد مقاومتی دارد.

 سرپرست قدیم نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان کهگیلویه و بویراحمد، پایبندی به فرهنگ کار و تلاش، فعالیت و مشارکت فعال در جهت افزایش سطح مهارت و بهره ‌وری، رعایت الزامات، ملاحظات، نقش ‌ها و مسئولیت‌ های قانونی در رابطه با کلیه ذی ‌نفعان بنیاد و استفاده صحیح و مناسب از اختیارات شغلی و سازمانی جهت نیل به اهداف سازمانی و اجتناب از هرگونه بهره برداری شخصی و گروهی از اموال، امکانات و اختیارات را از جمله منشورهای کاری این بنیاد برشمرد.

شایان ذکر است در پایان این آئین، از خدمات فرهاد سالاری، سرپرست قدیم بنیاد تقدیر و محمدرحیم دهراب پور به عنوان سرپرست جدید نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد.

دهراب‌پور از فعالان سیاسی اصولگرا است که مدیرمسئول نشریه محلی فرهنگ عشایر را هم به عهده دارد.

انتهای پیام/ک-ب