پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور، نمایندگان استان فارس در مجلس دهم را، مکلف به حمایت از گزینه فراکسیون امید برای ریاست مجلس دانست.

سید عبدالرزاق موسوی

سید عبدالرزاق موسوی

سید عبدالرزاق موسوی در گفتگو با خبرنگار ریواس جنوب، نمایندگان فعلی استان فارس را در مجلس دهم شامل دو گروه دانست و گفت: بخش اول آنهایی هستند که در قالب لیست امید وارد میدان رقابت شدند؛ این گروه پیش از برگزاری انتخابات، مانند نامزدهای دیگر لیست در سراسر کشور در قالب یک میثاق‌نامه تعهداتی داده‌اند. از جمله این تعهدات عضویت در فراکسیون امید و وفای به تصمیمات آن بوده است. حالا این فراکسیون تشکیل شده و آقای دکتر عارف به‌عنوان رییس این فراکسیون، نامزد ریاست مجلس نیز شده است.

وی ادامه داد: روشن است که همه کسانی که در رقابت‌های انتخاباتی از طریق لیست امید به کرسی بهارستان رسیده‌اند اکنون به لحاظ قانونی و اخلاقی مکلف هستند که به میثاق خود عمل کنند و برای تعیین ریاست مجلس از گزینه فراکسیون حمایت کنند.

دبیرکل انجمن اسلامی معلمان کشور در معرفی گروه دیگر نمایندگان استان فارس در مجلس دهم نیز گفت: بخش دیگر نمایندگان فارس نمایندگانی هستند که در لیست امید نبودند اما از حمایت‌های مردمی اصلاح‌طلبان و حامیان دولت بهره بردند و توانستند اعتماد مردم را برای حضور در مجلس جلب کنند.

این فعال سیاسی تلویحاً این گروه از نمایندگان فارس را شامل نمایندگان حوزه‌هایی دانست که اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در آن موضعی نگرفتند.
موسوی گفت: در برخی حوزه‌های استان فارس که کاندیدایی معرفی نکرده بودیم اگر اقدام به معرفی نامزد می‌کردیم به احتمال قریب به یقین نمایندگان فعلی رأی لازم را کسب نمی‌کردند. در واقع حمایت تشکیلاتی غیرمستقیمِ اصلاح‌طلبان و به تبعِ آن حمایت مستقیم مردمِ تحول‌خواه، زمینه‌ساز تصاحب کرسی مجلس از سوی نمایندگان جدید شده است.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس ادامه داد: مردم در راستای ایجاد تغییر، به نمایندگان فعلی در تمام حوزه‌های استان رأی داده‌اند و حالا این نمایندگان هستند که باید پاسخ اعتماد مردم را در عمل به خواسته‌های آنها بدهند.

موسوی اضافه کرد: انتخاب دکتر عارف به ریاست مجلس اولین گام برای تغییر است و مردم کل کشور ازجمله در فارس که نمایندگان آن در نتیجه‌ی حمایت و هماهنگیِ یک تشکیلات سیاسی متحد وارد مجلس شده‌اند از وکلای خود انتظار دارند که اولین گام متناست با خواست و منفعت آنها برداشته شود.

عضو شورای هماهنگی اصلاحات فارس، با اظهار امیدواری نسبت به وفاداری نمایندگان این استان نسبت به تعهدات خود، تصریح کرد: نمایندگان محترم باید بدانند که مردم تمام قضایا را رصد می‌کنند و نسبت به همه فعل و انفعال‌های مجلس آگاه هستند.

موسوی در پاسخ پرسش خبرنگار ریواس جنوب مبنی بر اینکه با توجه به ساختار فعلی سیاسی، با کدام ابزار عملکرد نمایندگان مجلس را از جمله در اولین گام خود ارزیابی می‌کنند، گفت: اگرچه این حق طبیعی نمایندگان است که با مکانیزم خاص مجلس رأی خود را برای انتخاب رئیس مجلس به صندوق بیاندازند اما تجربه و اطلاعات ما نشان می‌دهد که شاید به فاصله‌ی کمتر از یک نیم‌روز آرای نمایندگان و مواضع سیاسی آنها در مجلس برای مردم روشن می‌شود؛ شرایط به‌گونه‌ای است که کمتر نماینده‌ای می‌تواند رأی و عملکرد واقعی خود را از نمود عینی رفتارش متفاوت جلوه دهد و در این شرایط یقیناً شایسته و بایسته است که عملکرد آنها متناسب با خواست موکلان خود جهت‌دهی شود.

انتهای پیام/ سجاد بنام