پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در ادامه ورود «ریواس جنوب» به لایه‌های گوناگون جامعه در قالب سلسله گفتگوهای اختصاصی، این بار خبرنگار ما دقایقی کوتاه با یک جراح متخصص به گپ و گفت نشسته است. بانویی که با تلاش و پشتکار زیاد، ثابت کرد که با دست خالی هم می‌توان به درجات بالای علمی رسید و علاوه بر خود و اطرافیان خود، برای یک جامعه مفید واقع شود.

طاهره بهرامی شابهرامی، سال ۷۸ با رتبه ۴۸۸ در رشته پزشکی دانشگاه دولتی قبول شد و ده سال بعد در سال ۸۸ موفق به قبولی در مقطع تخصص رشته تحصیلی جراحی زنان، زایمان و نازایی شد. وی توانست با رتبه سوم بورد کشور فارغ‌التحصیل شود. این پزشک متخصص هم‌اکنون در استان فارس مشغول طبابت است.

 

دکتر طاهره بهرامی

دکتر طاهره بهرامی

خانم دکتر، شما رمز موفقیت‌تون رو برا رسیدن به این جایگاه مهم چی می‌دونین؟

من همیشه به خدا توکل کردم. خانواده‌م هم خیلی خوب حمایتم کردن. با این وجود فکر می‌کنم کلید گره‌های من این بود که هروقت کاری رو شروع کردم تا آخر رفتم…

خاطره خوب و بدی از شغلتون به ذهن دارین برا خوانندگان بگین؟

باور کنین که هر نوزادی که متولد میشه برا من یه خاطره شیرین و فراموش‌نشدنیه. خاطره بد هم… واقعاً یادم نمیاد.

چه صحبتی با کسانی که به شغل پزشکی تو این سطح علاقه‌مند هستن، دارین؟

باید به علاقه‌مندان رشته پزشکی بگم که مثل هر شغل دیگه‌ای، این حوزه هم سختی‌های خاص خودش رو داره اما تو این رشته باید خیلی پشتکار زیادی داشته باشن و علاقه داشته باشن چون تو این رشته هم تحصیل طولانیه و هم حجم دروس خیلی زیاد هست. بنابراین باید پشتکار و انگیزه و علاقه زیادی هم داشته باشن تا بتونن موفق بشن.

دکتر طاهره بهرامی

دکتر طاهره بهرامی

شما اهل شهرستان کوار هستین. چقدر با مشکلات این شهرستان آشنایین؟

بله خونواده من هنوز هم ساکن کوار هستن. من تا حدود زیادی از مشکلات درمان این منطقه هم اطلاع دارم.

اگه زمینه فعالیت شما تو کوار آماده بشه آیا حاضر هستین که تو این شهرستان خدمت کنین؟

من از حدود سه ماه پیش، یک روز در هفته رو تو درمانگاه کوار، مشغول به خدمت هستم. واقعیت اینه که سنگ‌اندازی‌هایی هم شده ولی من بخاطر مردم مدارا کردم تا بلکه کار کوچیکی واسه مردم خوب شهرم انجام داده باشم.

همین حالا هم هر شنبه صبح تو درمانگاه امیرالمونین (ع) و شفای کوار هستم. عصر هم مطب شیراز هستم و انشاءالله اگه بیمارستان کوار افتتاح بشه حتما به همشهریان عزیزم خدمت می‌کنم.

اگه مطلب خاصی دارین بفرمایین؟

من از دور و نزدیک مشکلات حوزه بهداشت و درمان را می‌بینم ولی متأسفانه هیچ تلاشی در رفع آن در هیچ سطحی ندیدم. من فکر می‌کنم خود مردم باید شروع کنند به حل مسایل خودشان.

در مورد مسائل درمان کوار هم باید برنامه‌ریزی بشه. البته شکی نداریم که در رأس آن نیاز به یک لیدر کاردان و مدبر هست.

============
گفت‌و‌گو از ابوذر رضایی