پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نبرد بی‌امان حافظان امنیت کهگیلویه و بویراحمد با سوداگران مرگ با هلاکت یکی از اعضای باند مسلح قاچاق مواد مخدر و دستگیری دیگر اعضا به نفع پلیس تمام شد.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از ایسنا، سردار غلامعباس غلامزاده در جمع خبرنگاران افزود: در پی اخبارو اطلاعاتی که رسیده بود مبنی بر اینکه یک باند مسلح قاچاق مواد مخدر مبادرت به تهیه مواد مخدر از استانهای شرقی کشور به مقصد این استان دارند موضوع با هماهنگی دستگاه قضایی و دادستان مرکز استان در دستور ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت.

وی بیان کرد: پس از انجام کارهای پلیسی و عملیاتی صبح امروز سه شنبه، ۱۱خرداد ماه اعضای این باند مواد مخدر را در حال جابجایی و انتقال بیش از ۷۸ کیلوگرم مواد از نوع تریاک شناسایی و اقدامات لازم برای دستگیری آنها انجام شد.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: هنگامی که ماموران انتظامی برای دستگیری قاچاقچیان وارد عمل می شوند با مقابله مسلحانه این افراد مواجه شدند که تعقیب و گریز انجام شد و ماموران انتظامی در درگیری مسلحانه موفق شدند سه نفر از این باند را دستگیر کنند و دو نفر مابقی که تا لحظه آخر مقابل ماموران مقاومت می کردند، زخمی شدند.غلامزاده

سردار غلامزاده تصریح کرد: یک نفر از قاچاقچیان زخمی در حین انتقال به بیمارستان به هلاکت رسید و یک نفر دیگر نیز مجروح و در بیمارستان تحت مداوا است.

وی ادامه داد: در این عملیات پلیسی که در محور “یاسوج- بابامیدان” صورت گرفت، دو مامور انتظامی مبارزه با مواد مخدر بصورت سطحی مجروح شدند که تحت مداوا قرار گرفتند.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از این باند دو قبضه اسلحه کلاشنیکف که برعلیه نیروی انتظامی استفاده شده به همراه سه خشاب، ۳۷ تیر جنگی کشف و ضبط و یک دستگاه خودرو حامل مواد مخدر توقیف شد.

سردار غلامزاده گفت: افراد دستگیر شده و مواد مکشوفه برای طی مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شده است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون هشت باند تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح استان دستگیر و بیش از ۴۵۰ کیلوگرم مواد مخدر از آنها کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پاکسازی نقاط آلوده و برخورد با خرده فروشان مواد مخدر در دستور کار پلیس استان قرار دارد.

سردار غلامزاده اضافه کرد: مبارزه بی امان نیروی انتظامی استان با حمایت دستگاه قضایی بطور جدی در دستور کار پلیس قرار دارد و مردم می توانند هرگونه گزارشی را در این زمینه از طریق تلفن ۱۱۰ به ما اطلاع دهند.

انتهای پیام/ک-ب