پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در هفته اول خرداد به یاسوج آمد و از اختصاص اعتبارات میلیاردی به این استان سخن گفت.

گوهرگانی و رضوی 2او پرداخت تسهیلات با نرخ کارمزد کمتر از ۵ درصد به روستائیان را نیز وعده داد. اما ۵ درصد را منوط به پرداخت یارانه از سوی دو نهاد دیگر علاوه بر نهاد ریاست جمهوری عنوان کرد.

استانداری یکی از این دو نهاد بود.

بر اساس آن‌چه که در رسانه‌های محلی انتشار یافت، رئیس سازمان جهاد کشاورزی در این جلسه ضمن اجازه از استاندار به این نوع بیان سید ابوالفضل رضوی اعتراض می‌کند و معتقد است این گونه وعده‌ها در نهایت چهره دولت را تخریب می‌کند.

جعفر گوهرگانی تسهیلات ۵ درصدی را که توسط معاون مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری وعده داده شده را وابسته به پرداخت ۵ درصد از سود تسهیلات از سوی استانداری می‌داند و می گوید با شرایطی که استانداری دارد این از محالات است و استانداری که در پرداخت هزینه‌های جاری خود مانده است چگونه می تواند ۵ درصد ازسود این تسهیلات کلان را پرداخت نماید.

وی با این استدلال، این وعده را موجب سرازیر شدن سیل کشاورزان متقاضی با انتضارات بالا به سوی نهادهای دخیل می‌داند و خطاب به رضوی می‌گوید: وقتی ما مطمئن هستیم تسهیلات با این نرخ در چنین شرایطی امکانپذیر نیست با این وعده زمینه بی اعتمادی به دولت و مسوولین آن را فراهم می کنیم و این وعده بدون پشتوانه مردم را مایوس می‌کند.

واکنشی که با تهدید رضوی روبرو می‌شود و گوهرگانی را متهم به مخالفت با دولت می‌کند.

هیات تحریریه‌ی پایگاه خبری تحلیلی ریواس جنوب؛ پس از بررسی اتفاقات و اقدامات هفته‌ی اول خردادماه ۹۵، این اقدام را به جهت اهمیت بیان حرف حق از سوی یک مسوول در برابر مافوق با وجود احتمال متضرر شدن، به عنوان اقدام برتر این مقطع زمانی در استان کهگیلویه و بویراحمد تشخیص داد و به همین منظور از جعفر گوهرگانی تقدیر به عمل می‌آورد.

انتهای پیام/ خوشنام رحیمی