پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سقوط اتوبوس حامل سربازان یک پادگان آموزشی در جاده سیرجان – نی ریز در استان فارس، دست‌کم ۲۰ نفر کشته برجای گذاشت.

تصادف نی ریز فارس

تصادف نی‌ریز فارس

به گزارش ریواس جنوب، سرهنگ حمیدی فرمانده پلیس راه کشور در گفتگو با عصرایران درباره این حادثه گفت: این اتوبوس از کرمان به سمت اهواز در حال حرکت بود که در نزدیکی پاسگاه نی ریز در استان فارس به دلیل عدم وجود حفاظ ایمنی سمت راست، عدم کنترل، مهارت راننده در مهار وسیله نقلیه و احتمالاً نقص فنی خودرو در دره ۲۰ متری سقوط کرد.

وی افزود: متاسفانه ۱۳ نفر از سرنشینان این خودرو سر صحنه فوت کردند و ۲۲ نفر نیز زخمی شدند که مطابق اعلام اورژانس ۷ نفر از مصدومین در حال انتقال به مراکز درمانی جان خود را از دست دادند و در مجموع تعداد تلفات به ۲۰ نفر افزایش یافت.

سرهنگ حمیدی افزود: این حادثه در ساعت ۱:۲۰ بامداد چهارشنبه به وقوع پیوست و مطابق بررسی ها مسافران آن سربازان یک پادگان آموزشی بودند.

وی علت دقیق این سانحه را به بررسی دقیق تر کارشناسان پلیس موکول کرد.

سایت محلی هورگان هم در این باره نوشت: این اتوبوس در باک زاپاس خود ۲ شهروند افغانستان و کالای قاچاق شامل سیگار، انبه و غیره جاسازی کرده بوده است.

هورگان افزود: ۱۹ کشته شده این حادثه، سرباز لیسانس وظیفه بودند.
همچنین زخمی‌ها از ساعت اولیه بامداد از بیمارستان شهدای نی‌ریز در حال اعزام به شیراز هستند.

در پی اعلام اورژانس نی‌ریز، آمبولانس‌های زیادی از شهرهای همجوار جهت اعزام زخمی‌ها به شیراز  فراخوانده شده‌اند.

این اتوبوس از پادگان آموزشی ۰۵ کرمان حرکت کرده بود.

حادثه برای اتوبوس دوم

فرمانده پلیس راه در مورد اتوبوس دیگری حامل سربازان پادگان آموزشی که در جاده فسا (استان فارس) واژگون شده بود نیز گفت: متاسفانه این اتوبوس در جاده فسا واژگون شد که مطابق اعلام اورژانس ۷ نفر در این حادثه مصدوم شده اند.

با این حال هورگان خبر داد: متأسفانه اتوبوس دیگری که از همین پادگان به طرف شیراز در حال حرکت بوده در اطراف سروستان واژگون شده که در آن حادثه نیز ۵ کشته و ۴۰ مصدوم گزارش شده است. با این حال، هنوز منابع رسمی تلفات سانحه دوم را تأیید نکرده اند.

مدير كل پزشكي قانوني استان فارس نیز ضمن تاييد حادثه تصادف بامداد چهارشنبه در ني‌ريز، آمار كشته و مصدومان اين حادثه را بيش از ۴۰ نفر ذكر كرد.

غلامزاده پیش از ظهر چهارشنبه ۲ تير در جمع خبرنگاران گفت: حادثه تصادف بامداد امروز ني‌ريز، منجر به كشته شدن ۲۰ نفر و مصدوم شدن بيش از ۲۰ نفر از مسافران يك‌دستگاه اتوبوس شد.

وي با بيان اينكه به‌دليل شدت حادثه احتمال افزايش تعداد فوت‌شدگان وجود دارد، استان فارس را به لحاظ تعداد فوتي‌هاي حوادث رانندگي برون‌شهري در كشور، رتبه اول اعلام و خاطرنشان كرد: البته با در نظر گرفتن جمعيت، رتبه فارس در اين آمار نهم كشور است.

به گزارش ايسنا،‌ يك‌دستگاه اتوبوس كه از كرمان به سمت شيراز در حركت بود، ساعت يك بامداد امروز چهارشنبه ۲ تير در گردنه لايرز، دچار سانجه شد و به دره سقوط كرد.

براساس گزارش‌هاي اوليه،‌ تعداد كشته‌هاي اين حادثه ۱۹ نفر و تعداد مصدومان ۲۹ نفر ذكر شده بود.

پزشكي قانوني استان فارس اسامي ۱۵ تن از قربانيان حادثه سقوط اتوبوس مسافربري به دره در محور ني ريز را كه بامداد امروز چهارشنبه دوم تير ماه اتفاق افتاد، اعلام كرد.
بر اساس اين گزارش تاكنون جسد ۱۵ تن از اين قربانيان شناسايي و براي آنان جواز دفن صادر شده است.
اسامي ۱۵ قرباني است حادثه سقوط اتوبوس به شرح زير است:
۱-    علي فتحي نژاد
۲-    ابراهيم مراد زاده
۳-    منصور صفري
۴-    مهدي كريمي
۵-    آرمان ايماني
۶-    سيدعلي دهقانيان
۷-    محمدحسين بخشي
۸-    سيدامين اشرف
۹-    ابراهيم شفيعي
۱۰-    وحيد خاني
۱۱-    سعيد اميدواري
۱۲-    ماجد حافظي
۱۳-    رحيم سجاديان
۱۴-    وحيد قاسم‌پور
۱۵-    امين انصاري

يادآور مي شود ۱۵ تن از اجساد، سرباز هستند و شناسايي ۴ جسد باقي‌مانده از قربانيان اين حادثه توسط پزشكي قانوني ني ريز در حال انجام است و به محض شناسايي اسامي آنان نيز اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/ س.ب