پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

به قلم مهرزاد راضی/

مهرزاد راضی

مهرزاد راضی

یکی از مهم‌ترین وحساس‌ترین انتخابات کشور در سال ۱۳۹۶ رقم خواهد خورد که در این رقابت، پیروزی دولت مظلوم کنونی به پارامترهایی بستگی دارد. اما پیش از بررسی آن‌ها به تشریح بیشتر کلمه مظلومیت می‌پردازم که متاسفانه یکی از مهم‌ترین دلایل‌ام عدم دغدغه و تلاش بعضی مدیران ناهمسو در سراسر کشور جهت خدمت به مردم و تبلیغات ضعیف‌شان در راستای بازتاب عملکرد دولت بوده و از طرفی با عنایت به آرامش نسبی در سه سال اخیر در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی که نتیجه‌ی آن حماسه‌ی باشکوه مردم در بیست و چهارم خرداد ۹۲ با انتخابی آگاهانه و داشتن تجربه عملکرد ضعیف دولت سابق می‌باشد موجبات واکاوی تحلیلگران و فعالین سیاسی شده است؛

دکترحسن روحانی با نگاه تعامل، تدبیر در امور و اصلاح بعضی از ساختارهای غلط، اهداف استراتژیک خود را برنامه‌ریزی کرد که اولین گام تغییر در روابط بین‌الملل بود و انصافاً تیم دیپلماسی او با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب با تیزبینی و اقتدار و قدرت مانور بالا به‌خوبی ماموریت‌اش را انجام و نقطه عطفی در تاریخ کشور شد. حال به زعم من دولتی که توانایی پیروزی و برنامه‌ریزی دقیق در حوزه‌ی خارج از کشور را دارد توقعی در اذهان عمومی ایجاد کرده تا همان پتانسیل و ظرفیت را در حوزه داخلی مشاهده کنند که لازمه‌ی آن تیمی همسو، توانمند و دلسوز واقعی کشور می‌باشد و اینجاست که می‌بینیم در بخش‌هایی این خصوصیات در بعضی مدیران وجود ندارد و موجب کندی آن چرخه‌ی متصل به‌هم شده است. دولت محترم و زیرمجموعه‌ی خود در استان‌ها می‌بایست با ورود قاطعانه در این وادی، به شناسایی ضعف‌ها اقدام نمایند.

از سویی دیگر رای مردم در انتخابات هفتم اسفندماه ۹۴ مجلس شورای اسلامی مهر تاییدی به موارد مذکور و حمایت از تغییرات آگاهانه بود و الحمدالله مجلس جدید در این خصوص نشان داده که برای تعامل و یاری رساندن به دولت تمامی بسترها را فراهم کرده و این دست دولتی‌ها را جهت اجرای اهداف و تغییرات بسوی شکوفایی، باز کرده است.

در بازه‌ی زمانی فعلی مهم‌ترین وزارتخانه‌هایی که می‌توانند بازویی پیشرو برای اهداف دولت محسوب شوند می‌توان از وزارت اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان نام برد که البته به‌نظر نگارنده، با تغییراتی در آنها و برنامه‌ریزی ارزیابی شده می‌تواند آینده‌ای روشن‌تر را در چند صبای باقیمانده عمر خود در دور اول داشته باشد.

بالتبع در استان پهناور فارس نیز ضمن توجه به تغییرات مدیران در اکثر بخش‌های دولتی در راستای ایجاد تیم همسو با دولت و همچنین توجه خاص‌تر به بخش‌های اقتصادی و اشتغالی با توجه به نیاز کلیدی استان در این دو حوزه با کمک اتاق فکر متخصصین مربوطه و نظریات حامیان دولت و فعالین سیاسی که مولد حرکت یک جامعه آگاه هستند به چشم‌انداز مطلوب خواهیم رسید که قابل ذکراست اتفاقات خوبی در اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در حال شکل‌گرفتن است و این حرکت باید با قدرت و تمرکز و تدبیری خاص تا حصول نتیجه‌ی مطلوب و حتی صدور به کل کشور ادامه پیدا کند.

در این میان نکته مهمی که دولت می‌بایست به آن توجه ویژه‌ای داشته باشد این است که موفقیت او تا حد زیادی به این موضوع گره خورده است و این هشدار را جدی بگیرد که اگر این پارامترها را رعایت نکند ممکن است وارد راه بسیار دشواری برای آینده شود.

امید است بالندگی و کمال واقعی و پیشرفت کشور و استان‌ها در حد شایستگی مردم بی‌نظیرمان به‌وجود آید و پنجره‌های امید در مهد تمدن دنیا یعنی ایران بیشتر گشوده شده و خودنمایی کند.

انتهای پیام/ س.بنام