پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دبیرکل انجمن اسلامی معلمان کشور با تأکید بر هویت اصلاح‌طلبی این انجمن و نیز تداوم حمایت از دولت یازدهم، گفت: با این حال دغدغه و نگرانی‌های جدی هم داریم و انتظار داریم دولت و شخص آقای دکتر روحانی به آنها توجه ویژه کند.

سید عبدالرزاق موسوی- دبیرکل انجمن اسلامی معلمان کشور

سید عبدالرزاق موسوی- دبیرکل انجمن اسلامی معلمان کشور

به گزارش ریواس جنوب، سید عبدالرزاق موسوی، در مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان استان فارس با اشاره به روند شکل‌گیری این انجمن، اظهار داشت: امروز در حالی مجمع معلمان فارس برگزار می‌شود که شرایط انجمن با گذشته کاملاً متفاوت است؛ در سال ۱۳۸۰ مجمع اول انجمن با حضور تمامی اعضای انجمن که ۳۵ نفربودند برگزار و ۹ نفر شورای مرکزی استانی انتخاب شدند. در سال ۱۳۹۳ یعنی دو سال پیش اعضای انجمن در این استان به حدود ۳۰۰ نفر رسید و شورای استان انتخاب شد. اما امروز اعضای رسمی انجمن در استان فارس بیش از ۱۰۰۰ نفر شده است و حدود ۶۰ نفر نیز کاندیدای شورای استان شده‌اند که این موضوع حکایت از توسعه انجمن و موفقیت آن دارد.

تلاش آموزش و پرورش برای تأثیرگذاری در انتخابات، حکایت از توفیقات ما دارد

وی اضافه کرد: از طرفی دیگر شاهد هستیم دوستان ما در آموزش و پرورش استان، تلاش می‌کنند که بر روند انتخابات تاثیر بگذارند که این موضوع نیز نشان‌دهنده توفیقات انجمن است و باید قدر این موقعیت را بدانیم.

دبیرکل انجمن اسلامی معلمان کشور با اشاره به برنامه‌های انجمن اسلامی معلمان کشور، بیان کرد: ما در سال جاری برنامه انجمن را در شورای مرکزی تصویب کرده‌ایم و آن را دنبال می‌کنیم؛ یکی از برنامه‌های ما برگزاری مجامع استانی و در پایان آن گنگره سراسری است که امروز در حال برگزاری اولین مجمع استانی هستیم.

حامی دولت هستیم اما دغدغه‌های جدی هم داریم

موسوی افزود: برنامه دیگر ما حضور پررنگ در انتخابات شورای شهر و روستا و نیز انتخابات ریاست جمهوری است که در این زمینه کمیته انتخابات شورای مرکزی را تشکیل داده‌ایم و انشاالله در استان‌ها هم تشکیل خواهد شد.

این فعال سیاسی با اعلام حمایت از سیاست‌های دولت یازدهم، گفت: ما از دولت حمایت کرده واین حمایت را ادامه خواهیم داد اگرچه دغدغه و نگرانی‌های جدی هم داریم و انتظار داریم دولت و شخص آقای دکتر روحانی به آنها توجه ویژه کند.

برخورد گزینشی و مقطعی با فسادهای گسترده در کشور را درست نمی‌دانیم

موسوی در ادامه گریزی به چالش دولت در مواجهه با فیش‌های حقوقی زد و اظهار داشت: ما درموضوع حقوق‌های غیرمتعارف به‌طور رسمی موضع‌گیری کرده‌ایم و هرگونه سوءاستفاده از بیت‌المال و حقوق مردم را محکوم کرده‌ایم.

وی در عین حال تصریح کرد: البته برخورد گزینشی و مقطعی با فسادی را که بسیار گسترده است و حقوق‌های غیرمتعارف در مقابل آن کوچک است، درست نمی‌دانیم چرا که معتقدیم با فساد در هر جایی و هر مقامی بدون توجه به اصل و نسب و جایگاه باید برخورد شود.

موسوی با اشاره به مسئولیت آموزش و پرورش در این زمینه، گفت: در قانون اساسی و در بند اول اصل سوم، دولت موظف شده است زمینه رشد فضائل اخلاقی و مبارزه با فساد را در هر شکلی فراهم کند و این ماموریت در قانون اهداف آموزش و پرورش بر عهده این سازمان گذاشته شده است بنابراین آموزش و پرورش در این موضوع نیز وظیفه سنگینی دارد باید به آموزش وپروش توجه کرد.

به‌زودی درباره مسائل معلمان بیانیه رسمی خواهیم داد

مقام ارشد انجمن اسلامی معلمان کشور، ادامه داد: ما تشکیل فراکسیون فرهنگیان در مجلس و شورای هماهنگی تشکل‌های معلمی پیگیری کرده‌ایم و امید داریم با تشکیل آن‌ها بتوانیم کمک قابل توجهی به آموزش وپرورش و پیگیری مطالبات فرهنگیان انجام دهیم.

وی افزود: در آینده نزدیک پیرامون موضوعات حقوق مردم در آموزش و پرورش، وضعیت آموزشی و مسائل معلمان به‌ویژه صندوق ذخیره فرهنگیان، بیانیه رسمی منتشر خواهیم کرد.

در شورای هماهنگی اصلاحات حضور فعال خواهیم داشت

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور در بخش دیگری از اظهارات خود، گفت: انجمن اسلامی معلمان در شورای هماهنگی اصلاحات و رقابت‌های انتخاباتی به‌صورت فعال حضور داشته و خواهد داشت.

موسوی در عین حال بر استقلال این انجمن تأکید کرد و بیان داشت: البته یک نکته بسیار مهم را لازم می‌دانیم یادآور شویم و آن اینکه تاریخ انجمن نشان می‌دهد انجمن در تحولات سیاسی کشور به عنوان یک تشکل اصلاح‌طلب از استقلال و هویت خود در هر شرایطی دفاع کرده و بر آن پای فشرده است.

وی تصریح کرد: در تعامل با آموزش و پرورش نیز همان‌گونه که در اساسنامه انجمن تصریح شده است برای رشد و تعالی آموزش و پرورش از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم اما انجمن نه‌تنها وابسته به آموزش و پرورش و توجیه‌کننده اقدامات مسئولین نیست بلکه مدافع حقوق مردم و معلمان در چارچوب اساسنامه و قوانین کشور بوده و بر عملکرد آموزش و پرورش نظارت خواهد کرد.

بیش از ۹۸ درصد از کاندیداهای عضو انجمن در انتخابات مجلس رد صلاحیت شدند!

موسوی همچنین با گلایه مجدد از رد صلاحیت بیش از ۹۸ درصد از کاندیداهای عضو انجمن در دهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: با این حال راه‌یابی تعدادی از اعضای انجمن در مجلس دهم، نقطه قوتی برای پیگیری مسائل آموزش و پرورش و فرهنگیان محسوب می‌شود.

دبیرکل انجمن اسلامی معلمان کشور در پایان اظهار امیدواری کرد که با کمک دولت و نمایندگان و با بهره‌گیری از طرح تشکیل سازمان نظام معلمی که در شورای مرکزی تهیه شده است بتوانند زمینه مشارکت معلمان در اصلاح وضعیت آموزش و پروش را فراهم کنند زیرا بر این عقیده‌اند که بدون حضور فعال معلمان اصلاح روند آموزش و پرورش و تحقق اهداف آن ممکن نیست.

گفتنی است در پایان این نشست، انتخابات شورای استانی انجمن اسلامی معلمان استان فارس برگزار شد که نتایج این انتخابات را می‌توانید از اینجا ببینید.

انتهای پیام/ محبوبه رنجبر