پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در روزهای آخر از تیرماه ۹۵ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بویراحمد از آغاز نصب ۱۰۰ آبگرمکن خورشیدی در روستاهای منطقه محروم سیلاب کلوار کهگیلویه وبویراحمد خبر داد.

پیگیری خبرنگار ریواس جنوب و گفت‌وگو با چند نفر از معتمدان محلی حکایت از نصب هر ۱۰۰ ابگرمکن خورشیدی خریداری شده توسط منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد و از محل اعتبار سازمان جنگل‌های کشور، دارد.

جواد رحیمیانرییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد در مصاحبه‌ی تلفنی به خبرنگار ریواس جنوب گفت: با توجه به سرد بودن بیش از حد در ماههای سرد سال در آن منطقه و نبودن گاز مصرفی، مردم روستاهای سیلاب و کلوار برای گرمایش خود ناگزیر از قطع درختان و استفاده از هیزم برای آتش افروزی بودند. از طرفی محرومیت شدید آن منطقه موجب شد تا با تامین اعتبار سازمان جنگل‌های کشور ۱۰۰ دستگاه از ۱۵۰ دستگاه آبگرمکن خریداری شده به این روستاها اختصاص یابد که عملیات نصب آنها نیز به پایان رسید.

جواد رحیمیان از انعقاد تفاهم‌نامه با روستائیان سیلاب و کلوار نیز خبر داد و افزود: برای مشارکت روستائیان در حفاظت از جنگل‎‌ها با آنان تفاهم‌نامه امضا شد.

هیات تحریریه‌ی پایگاه خبری تحلیلی ریواس جنوب، پس از بررسی اقدامات انجام گرفته در هفته‌ی چهارم تیرماه ۹۵ این اقدام را به جهت نقش بازدارندگی در قطع درختان و حفاظت از جنگل از یک سو و توجه به مناطق محروم استان از سوی دیگر به عنوان اقدام برتر این مقطع زمانی در استان کهگیلویه و بویراحمد تشخیص داد و به همین منظور از سازمان جنگل کشور و منابع طبیعی شهرستان بویراحمد و در راس آن جواد رحیمیان رییس این اداره تشکر می‌کند.

انتهای پیام/بنام.ر