پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نشست اداری مدیران نهادهای مختلف شهرستان کهگیلویه پیش از ظهر امروز متفاوت تر از قبل برگزار شد. نشستی که در غیاب فرماندار، بخشدار مرکزی ریاست آن را برعهده داشت و مدیران را با این پیامک «بررسی و ارائه خدمات دولت تدبیر و امید به مردم از طریق اصحاب رسانه» در فرمانداری دهدشت به دور هم کشانده بود تا برای برگزاری هر چه باشکوه تر روز خبرنگار برنامه ریزی کنند.

به گزارش ریواس جنوب؛ رییس فرهنگ و ارشاد کهگیلویه ضمن تشکر از زحمات همه سرداران قلم در عرصه خبرنگاری گفت: زحمت و تلاش خبرنگاران بر هیچکس پوشیده نیست، بطوری که آنها بدون هیچ توقع و پاسداشتی در این عرصه خدمت می کنند و واقعا شایسته تقدیر هستند.

سید ایرج کاظمی جو با بیان اینکه اکثر خبرنگاران بی طرفانه و واقعا از روی حس مسوولیت پذیری و دلسوزی مدیری را نقد و ایراد می گیرند، افزود: بدون شک حل مشکلات شهرستان کهگیلویه مرهون زحمات این قشر زحمت کش است، در واقع خبرنگاران یک فضایی تربیت کرده اند که باب انتقاد براحتی باز شده است و مدیران در جهت رفع مشکلات تلاش بیشتری از خود نشان داده اند.

وی خطاب به همه مدیران شهرستان از آنها استدعا کرد که برای برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم روز خبرنگار در روز هفدهم مرداد از هیچ کوششی دریغ نکنند و در حد توان خود همه خبرنگاران فعال در سطح شهرستان را یاری کنند؛ زیرا با همین کارها است که روحیه خودباوری را در خبرنگاران بالا می بریم و آنها با عشق و علاقه بیشتری خدمات مسوولان و مشکلات مردمی را منعکس می کنند.

تقدیر از مدیرانی که تعامل با خبرنگاران دارند/ رسانه ها از انتشار مطالب کذب دوری نمایند

به گفته کاظمی جو، قرار است در همین روز از مدیرانی که بیشترین تعامل و همکاری را در طول این مدت با خبرنگاران رسانه های مختلف داشتند نیز تجلیل شود.

او اشاره ای به نامگذاری روز خبرنگار داشت و گفت: ۱۷ مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار جمهوری اسلامی ایران است که به همراه هشت نفر از کارکنان سرکنسولگری ایران در مزار شریف به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

سرهنگ دیماز فرمانده نیروی انتظامی دهدشت نیز در این نشست ضمن تقدیر از زحمات دلسوزان این عرصه گفت: فضای مجازی این روزها از شایعات بی اساسی لبریز شده است و این ایجاب می کند که رسانه ها با انتشار اخبار صحیح و اطلاع رسانی واقعیت ها از دامن زدن به این شایعات بی اساس پایان دهند، زیرا وظیفه اصلی رسانه اینجا مشخص خواهد شد.

رسانه ها و کم لطفی در انعکاس خدمات دولت مظلوم!/ مدیری که سخنگوی خبرنگاران شده بود!

بخشدار سوق در ادامه ضمن تشکر از اصحاب رسانه، اما گلایه ای هم از عملکرد رسانه ها داشت و آن هم این بود که متاسفانه در خصوص عملکرد دولت تدبیر و امید کم لطفی می شود و رسانه ها آنطور که باید و شاید خدمات این دولت مظلوم را انعکاس نمی دهند و جالب است که بیشترین هجمه هم به دولت را از طرف همین خبرنگاران دانست.

این صحبت تورج رزمجو به مذاق اصحاب رسانه خوش نیامد و نکته جالب اینجا بود که این انتقاد با واکنش رییس شرکت گاز کهگیلویه روبرو شد و در پاسخ به آن پیش دستی کرد؛ تا جایی که شهردار به صادقی لقب سخنگو را هم داد! او خطاب به بخش دار سوق گفت: علت اصلی نا آگاهی مردم از خدمات دولت تدبیر و امید خود مسوولین هستند، ما مدیران هستیم که در این میان شفاف سازی نمی کنیم و خدمات انجام شده و پروژه های در حال کار را به سمع و نظر مردم نمی رسانیم!

صادقی افزود: اگر ما مسوولین و مدیران که در راس نهادها قرار داریم به درستی و به موقع اطلاع رسانی نکنیم، خبرنگار از کجا باید بدانند که چه پروژه ای چه موقع، در کجا و کی انجام شده است یا به بهره براری خواهد رسید؟ بنابراین این ضعف به خود ما برمی گردد و این اجحاف در خق رسانه های شهرستان است.

البته رزمجو در پایان این نشست گفت که این گلایه را با توجه به اینکه رسانه های مخالف دولت با هزینه های گزافی فقط در صدد تخریب دولت هستند، کلی عرض کرده است و منظور ایشان رسانه های کل کشور بود و نه شهرستان کهگیلویه!

به نام خبرنگاران به کام یگری!/ در جوامع عاری از خبرنگار فساد بیشتر است

رییس محیط زیست شهرستان نیز در این نشست نکته جالبی را تذکر داد و گفت: در سال های قبل از طرف همه مدیران به مناسبت روز خبرنگار، کمک هایی به خبرنگاران فعال در سطح شهرستان شد اما متاسفانه باخبر شدیم که فقط مبالغ ناچیزی به خبرنگاران داده شده و در راه های دیگری خرج شده اند که لازم است در این زمینه توجه داشته باشند.

بخشدار مرکزی دهدشت که در غیاب فرماندار ریاست جلسه را برعهده داشت، به نقش تاثیرگذار رسانه در همه عرصه ها اشاره کرد و گفت: جامعه عاری از خبرنگار، جوامعی است که در صد بروز فساد در آنها بیشتر است، اینها هستند که زمینه ساز شفافیت در همه جهات مختلف می باشند.

شرمت اله حسینی پرور افزود: به واقع توسعه و پیشرفت منطقه مرهون تلاش های اصحاب رسانه است؛ خبرنگارانی که در همه مواقع و در شرایط سخت، یار و کمک رسان مدیران شهرستان در همه ادوار بوده اند. آنها هستند که پتاسیل های موجود در شهرستان را بخوبی شناسایی کردند تا مدیران در جهت رفع آنها اقدام کنند.

پیشنهادی که با سکوت قابل تامل مسوولین روبرو شد!/ تلاش برای جا افتادن شغل خبرنگاری در بین مردم

روح‌الله قبادپور رئیس اوقاف شهرستان برخلاف دیگر اعضاء مطلب مهمی را به مدیران دستگاه ها پیشنهاد داد و گفت: مدیر هر دستگاهی می‌تواند ماهیانه مبلغی از حق مدیریت خود را به حساب متمرکز خبرنگاران واریز کند تا بخشی از هزینه‌های این قشر زحمت کش جبران شود، اما این پیشنهاد با سکوت قابل تامل همه اعضاء مواجه شد!

رییس انجمن خبرنگاران دهدشت با ابراز خوشحالی از اینکه تقریبا نقش خبرنگاران در نهادهای اداری شهرستان جا افتاده است، گفت: بایستی تلاش کنیم که شغل شریف خبرنگاری در بین اقشار مختلف جامعه جا بیفتد، زیرا این خبرنگاران با تمام وجود و پا به پای مدیران، خدمات و مشکلات مردم را منعکس می کنند و حق آنها نیست که با این دید به آنها نگاه کنند.

کیوان سروش مقدم با اذعان به نقش مؤثر مدیران در جهت رفع مشکلات عدیده خبرنگاران این شهرستان و دفاع از عملکرد آنها در تمام حوزه ها، افزود: برخی  از این خبرنگاران افتخاری و از روی علاقه برای رسانه های مختلفی کار می کنند و بیشتر آنها هم درآمد ناچیزی دارند، به همین خاطر از مسوولین محترم شهرستان انتظار داریم که به این مهم توجه داشته باشند و در جهت رفع نواقص حرفه خبرنگاری بکوشند.

گفتنی است، در پایان این نشست تعدادی از مدیران نسبت به تأمین هدایا قول مساعد دادند و مقرر شد مراسم بزرگداشت روز خبرنگار به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری مدیران  شهرستان در فرهنگسرای ارشاد همراه با برنامه‌های شاد و متنوع برگزار شود.

انتهای گزارش: زهرا همایون فر