پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد از اتمام پروژه‌های بخش سرفاریاب تا دهه فجر خبر داد.
به گزارش ریواس جنوب، هوشنگ صیدالی عصر امروز در نشست شورای اداری با بیان اینکه در بحث گاز مشکلی در بخش سرفاریاب وجود ندارد، اظهار کرد: تنها مسیر و گذر زاگرس برای عبور خط لوله گاز تنگ پیرزال بوده و قبل از اینکه جاده‌ای احداث شده باشد، خط از این مسیر عبور کرده است.

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به این مطلب که شرکت ملی گاز ایران مانده که برای خط یازدهم، خط را از کدام مسیر عبور دهد، عنوان داشت: عبور خط دوم از تنگ پیرزال امکان‌پذیر نیست و متأسفانه علی‌رغم بازدیدهای زیادی که از منطقه داشتند تاکنون مسیری پیدا نشده که بتوان خط گازرسانی را از آن عبور داد.

وی با اشاره به قدمت خط گاز سرفاریاب بر لزوم تعمیر آن تأکید داشت و خاطرنشان کرد: طی چند سال اخیر بخشی از خطوط تعمیر شده و امیدواریم تا سال‌های سال دیگر نیازی به تعمیر نخواهد بود.

صیدالی با بیان اینکه اگر خط از تنگ پیرزال عبور نمی‌کرد، بخش سرفاریاب از نعمت گاز برخوردار نمی‌شد، عنوان کرد: گازرسانی به عمده روستاهای بخش سرفاریاب انجام شده و ضمن تقدیر از پیگیری‌های فرماندار محترم چرام، گازرسانی به پشته زیلایی انجام شده است.

وی ابراز کرد: گازرسانی به یکی از روستاهای این بخش باقی‌مانده که در اولویت کاری ما قرار دارد و مراحل کلنگ‌زنی آن در بهمن‌ماه انجام خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد از اتمام پروژه‌های بخش سرفاریاب تا دهه فجر خبر داد و گفت: وزیر محترم نفت قول مساعد داده‌اند که تا پایان سال ۹۶ عمده‌ روستاها در کل کشور از نعمت گاز برخوردار باشند.

صیدالی در ادامه سخنان خود به گازرسانی به بخش چاروسا اشاره داشت و با بیان اینکه پروژه قلعه رئیسی بزرگترین پروژه استان است، تصریح کرد: همه پروژه‌های سطح استان را اگر جمع کنیم به اندازه قلعه رئیسی و دیشموک نخواهند بود.

وی افزود: بالای ۹۸ درصد از جمعیت شهری ما از نعمت گاز برخوردار هستند.