پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

آنگونه که تاجگردون نقل کرده است، حاج خسرو باقری در زمان تصدی او در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور خواسته‌ای داشت که قول و قرارهای رد و بدل شده بین آن‌ها نکات جالبی دارد؛ سؤال عجیب یک مدیر از تاجگردون هم قابل تأمل است.

به گزارش ریواس جنوب، غلامرضا تاجگردون که اکنون در یکی از جایگاه‌های کلان کشوری مسئولیت دارد، خاطره‌ای را از زمان معاونتش در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نقل می‌کند و می‌گوید: زمانی پولی در اختیارم بود که دستم برای پرداخت آن به واحدهای تولیدی و صنعتگران باز بود.

او می‌افزاید: یادم هست در همان دوره، یک و نیم میلیارد تومان به کارخانه سیمان استان ایلام به صورت بلاعوض دادم.

تاجگردون به خاطره‌ای از حضور حاج خسرو باقری در اتاقش اشاره می‌کند که یک روز با نامه‌هایی از بالا و پایین آمد که مبالغی از این پول در اختیار را – یک میلیارد تومان- به تقویت واحد تولیدی و فعالیت‌های اقتصادی‌اش در استان بپردازم.

شرط تاجگردون با حاج خسرو

وی که به گفته خودش، ارادت زیادی به خانواده باقری و شخص حاج خسرو داشته، به وی می‌گوید: شما بروید و در سراسر استان اگر ذیحسابی را سراغ دارید که بتواند چکی یک میلیاردی را برای یک شخص صادر کند، من قول می‌دهم مبلغ ۲ میلیارد تومان را به صورت بلاعوض به تقویت کارخانه شما بپردازم.

تاجگردون 2بر اساس این خاطره، حاج خسرو نتوانست چنین ذیحسابی را پیدا کند که دل و جرأت چنین کاری را داشته باشد و از قید و بند نگاه‌های بسته رها باشد و چنین اقدامی را برای تقویت صنعت استان انجام دهد تا اینکه امکان کمک به این استان وجود نداشت.

تاجگردون این خاطره را از این زاویه تعریف کرد که کار کردن در استان کهگیلویه و بویراحمد سخت و حواشی زیاد است.

مدیری که فرق پارک فناوری با پارک‌های شهر و فرق پلی‌اتیلن و پروپیلین را نمی‌داند

او همچنین در حواشی دیدار روز گذشته‌اش با صنعتگران، وقتی پیرامون سختی‌های کار در این استان و ضعف‌های برخی مدیران سخن می‌گفت، درخاطره دیگری از یک مدیر گفت که روزی مدیری پیشم آمد و گفت فلانی این پارک علم و فناوری که می‌گویند مگر چیست که این همه سخت است و فقط استان ما ندارد، مگر چه فرقی با سایر پارک‌ها دارد؟

تاجگردون گفت که به این مدیر گفتم که ببینید پارک علم و فناوری پارک قشنگی است که زن و شوهرها باید جدا بروند و قدم بزنند، فرقش این است و او هم گفت: این چه کاری است آخه همه با هم بروند پارک، مگر چه می‌شود!

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه همچنین از وجود برخی مدیران پیکانی در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و بیان کرد: برخی مدیران ما ساده‌ترین مسائل را نمی‌دانند و فرق بین پلی اتیلن، پروپیلن و مگاوات و برق و این چیزها را نمی‌دانند و پروپیلین را ” پَر و پِلین” می‌خواند.

او که مدتی است که تشبیه مدیران به خودروهای پیکان، تویتا و زانتیا را وارد ادبیات رسانه‌ای کرد، گفت که واقعا این حرف‌ها را جدی می‌گویم و چنین مدیران “پیکانی” داریم.

 __________________

حاشیه‌نگاری از کریم بنام

___________________

این حاشیه‌نگاری در قسمت‌های مستقل دیگری تکمیل می‌شود…

انتهای پیام/ک-ب