پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

با حضور رئیس بنیاد مسکن کشور ۳۰۸ واحد مسکونی خیرساز در ۴ شهر استان فارس افتتاح و ۴۲۹ واحد مسکونی در سلطان‌آباد شیراز کلنگ‌زنی شد.

مجتمع خیریه یاس صدرا

مجتمع خیریه یاس صدرا

پیش از ظهر امروز در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه و ریاست شورای مرکزی بنیاد مسکن کشور و علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ۳۰۸ واحد مسکونی ویژه اقشار کم‌درآمد در استان فار به بهره‌برداری رسید.

عطا الله زمانی، مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در این مراسم با بیان اینکه این ۳۰۸ واحد مسکونی ویژه اقشار کم‌درآمد در استان فارس با کمک‌های حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی (ره) و مشارکت خیران ساخته شده است اظهار داشت: این طرح‌ها شامل پروژه ۴۰ واحدی داراب، پروژه ۸۶ واحدی شیراز، پروژه ۱۴۲ واحدی یاس صدرا و پروژه ۴۰ واحدی لارستان است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس خاطرنشان کرد: به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت و در آستانه هفته دولت به صورت همزمان ۱۱ هزار و ۲۱۷ واحد مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شده و ۱۱۳ پروژه اجرای طرح هادی روستایی در ۲۰ شهر استان فارس  نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه سال گذشته سهیمه قیر رایگان استان فارس ۲٫۵ برابر شد که به وسیله آن حدود ۲ میلیون متر مربع آسفالت در روستاهای استان فارس انجام شد عنوان کرد: در ۳ سال گذشته به ۱۱ هزار واحد روستایی استان تسهیلات مقاوم‌سازی و نوسازی پرداخت شده است.

آمادگی خیران استان فارس برای ساخت ۵ هزار واحد مسکونی

شمس ارجمندی، مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز استان فارس، نیز در این مراسم با بیان اینکه انجمن خیرین مسکن‌ساز استان فارس تاکنون ۱۱۴۰ واحد مسکونی در شهر شیراز، شهر صدرا، داراب، نی‌ریز، سروستان و لار به بهره‌برداری رسانده است خاطرنشان کرد: ۵۸۲ واحد مسکونی برای خانوارهای دارای دو معلول و بیشتر در استان فارس ساخته می‌شود که امروز به صورت همزمان کار ساخت ۱۲۵ واحد از آنها آغاز می‌شود.

اما در ادامه این مراسم، حسام عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان استان فارس با بیان اینکه خیرین استان فارس آمادگی ساخت ۵ هزار واحد مسکونی را دارند اما متاسفانه از آنها حمایتی نمی‌شود و برای ساخت این خانه‌ها زمین تامین نشده است اظهار داشت: اگر وضع به همین صورت پیش رود همانطور که انجمن خیرین مسکن‌ساز استان فارس نخستین انجمن در کشور بوده نخستین انجمنی خواهد بود که تعطیل می‌شود.

انتهای پیام/ تسنیم