پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در فاصله یک هفته مانده به هفته دولت، استاندار فارس در دفاع از عملکرد تدبیر و امیدی‌ها به پیشواز این هفته رفت. وی در مراسم بهره‌برداری از ۳۰۸ واحد مسکونی خیرساز در ۴ شهر فارس از فرصت استفاده کرد و به یادآوری خدمات ویژه دولت یازدهم در این استان پرداخت.

پروژه مسکونی خیرساز صدرای فارس

بهره‌برداری از پروژه مسکونی خیرساز فارس

به گزارش ریواس جنوب سیدمحمدعلی افشانی به برخی از موارد توسعه خدمات در روستاهای این استان اشاره کرد و گفت: طرح آبرسانی به یک هزار و ۵۰ روستای فارس در سفر معاون اول رئیس جمهوری به این استان (بیست و نهم تیر ۹۵) کلید خورد.

افشانی ادامه داد: همچنین مقرر شده است طرح آبرسانی به ۳۲۰ روستای استان فارس که هم اینک حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد تا پایان سال ۹۵ به سرانجام برسد.

وی بیان کرد: طرح آبرسانی به ۲۴ روستای استان فارس با چهار هزار خانوار جمعیت نیز روز سیزدهم مرداد ۹۵ به بهره برداری رسید.

استاندار فارس به اجرای طرح های گاز رسانی در استان فارس اشاره کرد و گفت: از سال ۴۴ تا ۹۲ حدود ۶۰۴ روستا در این استان از مزایای گاز طبیعی بهره مند شدند، در سال های اخیر یک هزار و ۲۰۰ روستای فارس گاز دار شدند اما در سه سال گذشته معادل همه سال های قبل به روستاهای فارس گاز رسانی شده است .

افشانی، در مورد اجرای طرح های توسعه آبیاری نوین در کشتزارهای فارس هم بیان داشت: ۳۰ هزار هکتار از مزارع و کشتزارهای این استان در قالب اجرای طرح آبیاری نوین قرار گرفته است که بتازگی چهار هزار هکتار آن افتتاح شده و مابقی تا پایان سال ۹۵ افتتاح می شود .

استاندار فارس با بیان اینکه اجرای این طرح ها دو برابر سهم استان فارس است، گفت: ۱۴ درصد از کل تعهدات دولت در این زمینه در استان فارس اجرا می شود .

وی ادامه داد: با وجودی که منابع مالی دولت معادل یک چهارم سال های قبل شده است اما خدمات دولت به مناطق محروم و روستاها کاهش نیافته است.

انتهای پیام/ سجاد بنام