پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رییس دانشگاه آزاد اسلامی دشتستان(برازجان) از کسب رتبه برتر دانشگاه آزاد برازجان از بین ۱۱ واحد دانشگاهی در این استان خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب ، داوود یحیایی روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه دشتستان افزود:دانشگاه آزاد اسلامی با تجربه ۳۴ساله و گسترش فعالیت های خود از جهت افزایش تعداد شعب در سراسر کشور و حتی دو واحد در خارج از کشور نقش بسیار مهمی در توسعه فضای علمی و تربیت نخبگان جامعه ایران اسلامی داشته است.

وی یادآورشد: در سالهای اول انقلاب بدلیل محدودیت ظرفیت پذیرش دانشگاه های دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی توانست تا حد زیادی از فرار مغزها جلوگیری کند و فرصتی را فراهم کرد تا دانشجویان در فضایی امن و با آرامش با صرف هزینه کمتر تحصیل کنند.

یحیایی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دشتستان نیز در سال ۸۱ در دو رشته کارشناسی با ۸۹دانشجو کار خود را آغاز کرد که اکنون با قریب ۱۰هزار دانش آموخته ، ۴۸رشته کارشناسی، ۹رشته کارشناسی ارشد و سه هزار و ۸۰۰ دانشجو مشغول به فعالیت است.

وی تصریح کرد: این واحد ۳۸عضو هیات علمی تمام وقت و دو عضو نیمه وقت و ۱۶۰استاد دارد.

به نوشته ایرنا ،یحیایی کیفیت گرایی و ارتقا واحد را از اولویت های کاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد برازجان ذکر کرد و افزود: امروزه دانشگاه آزاد به سمت مراکز رشد و فناوری می رود، که در این واحد نیز مجوز اولیه مراکز رشد اخذ شده که امیدواریم تا پایان سال ۹۶ با راه اندازی این مرکز اساتید ما به عنوان تیم فناوری تولید محصول به فعالیت خود ادامه دهند.

وی با اشاره به موفقیت های علمی و پژوهشی دانشگاه دشتستان اضافه کرد: در یکسال اخیر در حوزه مقالات علمی رشد ۴۸درصدی داشتیم و همچنین یکی از مهم ترین پیشرفت ها تصویب نهایی دانشکده فنی و مهندسی در سازمان مرکزی بود.

یحیایی به فراهم نمودن مقدمات ایجاد شهرک شفا یا شهرک فناوری آزاد، فعال نمودن اتوماسیون اداری، اخذ مجوز و انجام اقدام های اولیه راه اندازی مدارس سما در دشتستان برای ارتقا فعالیت های واحد اشاره کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: انعقاد قرارداد و اتمام پنج طرح برون دانشگاهی، تهیه سه طرح کسب و کار و تصویب دو طرح آن در کمیته نظارت به استقرار شرکت های دانش بنیان واحد و ارسال آن به شورای اقتصاد دانش بنیان استان و برگزاری همایش در حوزه های مختلف اجتماعی، علمی و زیست محیطی بخشی از فعالیت های حوزه آموزشی و پژوهشی واحد بوده است.

یحیایی در خصوص سایت جدید خلیج فارس نیز اظهار داشت: این مجموعه در فضای ۲۳ هکتار با فضای اداری و آموزشی یک ساختمان شش طبقه ۱۰هزار مترمربعی، سلف سرویس دو هزار و۲۰۰ متر مربعی و مسجد ۸۶۰مترمربعی ۸۶درصد پیشرفت دارد که امیدواریم تا بهمن ماه این واحد به آنجا منتقل گردد.

وی در خصوص افزودن رشته های پزشکی به رشته های تحصیلی این واحد گفت: راه اندازی چنین رشته هایی نیاز به هیات علمی متخصص و خاص خود و بیمارستان ویژه دارد که با وجود هزینه های بالا برای این واحد امکان پذیر نخواهد بود.