پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

امام جمعه کازرون در خطبه‌های نمازجمعه این هفته به انتقاد از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی شیراز و نیز موضوع انتقال آب از سفره های آب زیر زمینی کازرون به استان بوشهر پرداخت.

حجت الاسلام محمدرضا خرسند با اشاره به نحوه خدمات رسانی به بیماران در بخش اورژانس بیمارستان نمازی شیراز گفت: این شیوه خدمات رسانی زیبنده این مرکز درمانی که به عنوان بیمارستان مادر در استان فارس محسوب می شود، نیست.

وی به یکم شهریور که به عنوان روز پزشک نامگذاری شده است اشاره کرد و افزود: چرا باید برخی از بیماران در راهرو بخش اورژانس و اتفاقات بیمارستان نمازی شیراز معطل باشند و بعضا به آنان کم توجهی شود.

وی، همچنین در مورد پاره ای از مشکلات حوزه درمان شهرستان کازرون اظهار داشت: چرا واحد ام آر آی این شهرستان با علوم پزشکی قرارداد ندارد تا مردم در هنگام استفاده از خدمات این واحد، ناگزیر نباشند هزینه آن را از جیب خود پرداخت کنند؟

خرسند افزود: مگر انعقاد یک قرارداد و یا تمدید آن با این مرکز بخش خصوصی چقدر باید طول بکشد و در نهایت مردم متضرر شوند؟

امام جمعه کازرون ادامه داد: چرا این شهرستان با وجود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت هنوز پزشک متخصص رادیولوژی ندارد و دیگر اینکه چرا سونوگرافی بانوان توسط پزشک زن انجام نمی شود.

خرسند در بخش دیگری از خطبه ها به موضوع انتقال آب از سفره های آب زیر زمینی کازرون به استان بوشهر پرداخت و گفت: از سال ها قبل تا کنون بخش عمده ای از آب آشامیدنی بوشهر بدون هیچ مشکلی از ۳۰ حلقه چاه که در حاشیه کوه های جنوب کازرون هر کدام به عمق ۳۰۰ متر حفر شده است به استان بوشهر منتقل می شود.
وی بیان داشت: در صورتی که باید از همان زمان استان بوشهر برای تامین آب آشامیدنی این استان از طریق دریا و با شیوه آب شیرین کن بهره می گرفت.

خرسند گفت: با وجودی که شهرستان کازرون با مساله کم آبی مواجه است اما قرار است برای انتقال آب از این منطقه به بوشهر چاهها را به عمق حدود ۵۰۰ متری کف شکنی کنند و مردم این شهرستان از مسئولان انتظار دارند جلو این کار گرفته شود.

امام جمعه کازرون، همچنین به بیست و یکم آگوست (سی و یکم مرداد) که به عنوان روز جهانی مسجد نامگذاری شده است اشاره کرد و اظهار داشت: کار فرهنگی را مفید می دانیم که با محوریت مسجد صورت گیرد زیرا انقلاب اسلامی ما با محوریت مسجد به پیروزی رسید.

شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.

انتهای پیام/ منبع: ایرنا