پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نشست هماهنگی برگزاری جشنواره «انجیر دوسیران» با حضور مسئولان شهرستان و بخش کوهمره نودان در سالن جلسات فرمانداری شهرستان کازرون برگزار شد.

به گزارش دریافتی ریواس جنوب، فرماندار شهرستان کازرون در این نشست با اشاره به آیه شریفه “والتین و الزیتون” ارزش میوه انجیر را نزد مردم بالا دانست و خاطرنشان کرد: برخی از محصولات شناخته شده نیستند و برگزاری جشنواره‌های متعدد می‌تواند به معرفی محصولات بیانجامد و علاوه بر تغییر نگاه مشتری ممکن است به افزایش قیمت و تسهیلات برای کشاورز منتهی شود.

سید کمال علوی افزود: چه بسا این موضوع در زمینه گردشگری و جذب توریست داخلی و خارجی نیز موثر واقع شود و منبع درآمد خوبی برای اهالی آن منطقه ایجاد کند.

وی ضمن انتقاد از عملکرد نامناسب در معرفی انجیر دوسیران، کیفیت انجیر این منطقه را یکی از مطلوب ترین و با کیفیت ترین انجیرها دانست و تاکید کرد: باید دوسیران به عنوان قطب تولید انجیر معرفی شود که باتوجه به شرایط اقلیمی، جاذبه‌های گردشگری، شاعران پرآوازه و اینکه این شهرستان، دیار سلمان فارسی و پایتخت ساسانیان نام دارد راحت تر می توان به اهدافمان دست یابیم و همه دستگاه های اجرایی شهرستان باید در اجرای این جشنواره همکاری کنند.

وی با اشاره به لزوم دعوت از مدیران ارشد استان و کشور برای شرکت در این جشنواره خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره بسیار با اهمیت است و گامی مهم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است چرا که لازم است به سمت درون زایی و برون گرایی قدم برداریم.

علوی در پایان با ابراز خرسندی از بسته بندی انجیر توسط یکی از اهالی روستای دوسیران و عرضه آن به بازار تاکید کرد: اینکه یکی از اهالی دوسیران (برات اسماعیل پور) انجیر را با بسته‌بندی و بنام دوسیران عرضه می‌کند حرکت بسیار مثبتی است و می‌توان در بحث فرآوری انجیر هم اقداماتی در آینده انجام داد و ممکن است بتوانیم در راستای ارائه تغذیه سالم به دانش آموزان با وزارت آموزش و پرورش قراردادی منعقد و انجیر دوسیران را عرضه کنیم.

بخشدار کوهمره نودان نیز ضمن تبریک انتصاب علوی به سمت فرمانداری کازرون با اشاره به تاکید استاندار فارس بر معرفی محصول و برند خاص در بخش‌های استان جهت رونق و توسعه اقتصادی اظهارداشت: در راستای برپایی جشنواره انجیر، جلساتی گرفته شده که ماحصل آن تشکیل ۵ کمیته با عنوان کمیته‌های اطلاع رسانی و تحقیقات، کمیته امنیت و انتظامات، کمیته تدارکات و هماهنگی، کمیته امور مالی و پشتیبانی و کمیته هماهنگی باغداران است.

سید کمال علوی- فرماندار شهرستان کازرون- نشست جشنواره انجیر

سید کمال علوی- فرماندار شهرستان کازرون- نشست جشنواره انجیر

انتهای پیام/ حسین ابول‌پور