پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مردم از نزاع‌های سیاسی خسته شده‌اند گفت: تنها راه علاج رفع مشکلات موجود در کشور و جامعه بین‌المللی ترویج فرهنگ انتظار و اصول انتظار می‌باشد.ملک حسینی
به گزارش ریواس جنوب، آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی بعد از ظهر امروز در مراسم اختتامیه طرح انتظار مهدویت در لنده با اشاره به مشکلات و معضلات جوامع بشری گفت: جنگ‌ و خون‌ریزی، فتنه و آشوب، فقر و محرومیت، معضلات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی در جوامع بشری ناشی از فراموش فرهنگ انتظار است.

وی افزود: تمام بدبختی‌ها و معصیت‌ها و رنج‌ها و بیکاری‌های موجود در کشور ناشی از گرایش به عوامل زودگذر و فناپذیر بوده که انسان را گرفتار خود کرده و از مسیر اصلی سعادت منحرف کرده است.

ملک‌حسینی با اشاره به احادیث و روایات و آیات قرآن در خصوص انتظار فرج یادآور شد: آنچه از آیات و روایات برمی‌آید این است که خداوند متعال ذخیره‌ای از اولیا و انبیای الهی نزد خود داشته تا بشر با تلاش و کوشش زمینه به دست‌آوردن و ظهور را فراهم سازد و تنها راه سعادت را بازگشت به حقیقت دانستند.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: هدف انقلاب و نظام اسلامی ما زمینه‌سازی ظهور و تربیت انسان‌های مخلص و آماده کردن جامعه برای ظهور موعود منتظر است.

ملک‌حسینی در ادامه با اشاره به انواع انتظار در میان مردم و جامعه گفت: چهار نوع انتظار عمومی، خصوصی، ویژه و برتر در جامعه وجود دارد که حضور در هر مرتبه از این انتظارها ویژگی‌ها و خصوصیات خود را می‌طلبد.

وی مشکلات جامعه را یادآور شد و افزود: نبود امام عصر(ع) در رأس حاکمیت جهان باعث شده مشکلات جامعه ما نیز افزایش یابد.

ملک‌حسینی خاطرنشان کرد: افزایش فقر و محرومیت، بیکاری و معضلات اجتماعی همه ناشی از عدم توجه به فرهنگ مهدویت بوده که باید به معنای واقعی در سطح جامعه و کشور ترویج و گسترش یابد تا مشکلات به حداقل برسد.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه به نزاع‌های سیاسی در جامعه اشاره و افزود: مردم از نزاع‌های سیاسی و اجتماعی مسؤولان در خصوص مسائل مختلف به سطوح آمدند و خواستار دور شدن از این نزاع‌ها هستند.

آیت‌الله ملک‌حسینی در ادامه به اهداف سفر خود به لنده اشاره و گفت: تقدیر از عوامل برگزاری طرح انتظار مهدویت در لنده و شرکت کنندگان و همچنین کمک به ترویج گفتمان انتظار در جامعه تنها هدف ما از این سفر بوده و هیچ برنامه سیاسی در کار نبوده است.

وی با اشاره به انبوه مراجعات مردمی و نامه‌های درخواستی مردم، افزود: عمده مشکلات درخواست‌ها بررسی و پاسخ داده خواهد شد به جز درخواست‌های کلان که نیاز به برنامه‌ریزی کشوری و پیگیری از سوی مسؤولان ارشد کشوری دارد که آن هم توسط سایر مسؤولان پیگیری و نتیجه به متولیان امر اطلاع‌رسانی خواهد شد