پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

به مناسبت هفته بانکداری نمایشگاه بانکداری اسلامی در محل مصلای امام خمینی(ره) شهر یاسوج برگزار شد.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی بانک مهر اقتصاد محمدعلی نیک‌منش پیش از ظهر امروز در این نمایشگاه که با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات، همچنین تعداد زیادی از مدیران و شخصیت‌های استانی و عموم نمازگزاران برگزار شد، اظهار کرد: دین مبین اسلام در حوزه اقتصاد راهکارهای سازنده‌ای دارد که اگر آن‌ها را سرلوحه کار قرار دهیم، بدون شک موفق خواهیم شد.

مدیر امور شعب بانک مهر اقتصاد استان کهگیلویه و بویراحمد به کار بستن شیوه‌های بانکداری اسلامی را راهکاری مناسب در مقابل جنگ اقتصادی دشمن برشمرد و گفت: بانکداری اسلامی زمینه‌ساز تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری است.
نمایشگاه
وی افزود: از اهداف دیگر برگزاری نمایشگاه بانکداری اسلامی این است که راهکارهای کسب و کار و روزی حلال و پرهیز ازبانکداری ربوی را در جامعه ترویج دهیم.
نیک‌منش در ادامه به فعالیت‌هایی که بانک مهر اقتصاد استان در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: برای کمک به روند تولید و اشتغال‌زایی که از مهم‌ترین سرفصل‌های اقتصاد مقاومتی است تسهیلات بسیار خوبی در سال‌های اخیر پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور در سال گذشته ۱۳ میلیارد تومان و در سال جاری ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به حوزه اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی اختصاص یافته است.

در این نمایشگاه بروشورهایی در بین نمازگزاران به منظور آشنایی با عقود اسلامی وهمچنین اصول بانکداری اسلامی توزیع شد.

قبل از خطبه‌های نماز جمعه یاسوج نیز حجت‌الاسلام رضوی، مشاور فرهنگی بانک مهر اقتصاد در سخنانی به تبیین بانکداری اسلامی و ضرورت نهادینه شدن آن در سیستم بانکی پرداخت.

انتهای پیام/د