پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

جانشین مدیر امور شعب بانک مهر اقتصاد کهگیلویه و بویراحمد گفت: قانون عملیات بانکی بدون ربا مقدمه‌ای برای رسیدن به آرمان بانکداری اسلامی است.

%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%da%af%da%86%d8%b3%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-2

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی بانک مهر اقتصاد کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی، نمایشگاه دستاوردهای بانکداری اسلامی در گچساران برپا شد.

در این نمایشگاه که ظهر امروز در مصلای نماز جمعه گچساران برپا شد، نمازگزاران گچسارانی ضمن بازدید از این نمایشگاه، با راهنمایی مسئولان بانک مهر اقتصاد با برخی از ویژگی‌های بانکداری اسلامی آشنا شدند.

جانشین مدیر امور شعب بانک مهر اقتصاد کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه برگزاری این نمایشگاه گفت :در این نمایشگاه یک روزه روسای بانک و کارشناس فرهنگی به سوالات بازدیدکنندگان پیرامون بانکداری اسلامی بدون ربا ، عقود اسلامی پاسخ دادند.

عبدالواحد امیریان افزود: پاسخگویی به سوالات بانکی و بانکداری اسلامی بازدید کنندگان در نمایشگاه در جهت تشریح بانکداری اسلامی، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ بانکداری اسلامی با حضور کارشناس فرهنگی حوزه نمایندگی بانک مهر اقتصاد، ارائه دستاوردهای بانک مهر اقتصاد، تشریح سیاست‌ها و جهت‌گیری‌های کلی بانک برای حمایت از تولید‌کنندگان کالاهای داخلی،تشریح طرح اقتصاد مقاومتی بسیج و بانک مهر و ارائه گزارش عملکرد از جمله برنامه‌های نمایشگاه بانکداری اسلامی بانک مهر اقتصاد بود.

مدیر اعتبارات بانک مهر اقتصاد بیان داشت: قانون عملیات بانکی بدون ربا مقدمه‌ای برای رسیدن به آرمان بانکداری اسلامی است و عالی‌ترین هدف ما استقرار نظام مالی و پولی اسلامی است که فراتر از بانکداری اسلامی قرار دارد.

وی با بیان اینکه پایه و اساس اقتصاد اسلامی و بستر تحقق اقتصاد مقاومتی بانکداری اسلامی است، گفت: بانک مهر اقتصاد به جهت ریشه ارزشی که دارد در امورات فرهنگی شرکت بسیار گسترده‌ای دارد.

امیریان خاطرنشان کرد: تمامی قراردادهای این بانک زیر نظر مراجع تقلید تهیه و تدوین می‌شود و هیچ قراردادی بدون تایید شرعی مراجع در بانک اجرایی نمی‌شود .

همپنین حجت‌اسلام غفوریان امام جمعه موقت سی‌سخت و کارشناس فرهنگی بانک مهر اقتصاد در سخنرانی پیش از خطبه‌ها به تشریح عملکرد بانک مهر اقتصاد استان کهگیلویه و بویراحمد و بانکداری اسلامی پرداخت.
فرماندار گچساران، جانشین سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد و برخی دیگر از مدیران استانی و شهرستانی از این نمایشگاه بازدید کردند.