پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پیگیری‌های قضایی به گونه‌ای عمل می‌کنیم که هم قانون و هم عدالت رعایت شود.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی بانک مهر اقتصاد کهگیلویه و بویراحمد، حسن نگین‌تاجی در دیدار با مدیر امور شعب ابن بانک اظهار کرد: باید این واقعیت را بپذیریم که به هر کسی نمی‌توان وام داد و در این زمینه باید توانایی مالی و شخصیت افراد ارزیابی و تحقیق شود.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویراحمد افزود: عدم توجه به اعتبارسنجی افراد متقاضی وام، نتیجه‌ای جز افزایش معوقات بانکی و پیگیری‌های قضایی ندارد.

وی از کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های بانکی خبر داد و تصریح کرد: در اینزمینه به نحوی عمل می‌کنیم که هم قانون و هم عدالت رعایت شود.

مدیر امور شعب بانک مهر اقتصاد کهگیلویه و بویراحمد نیز در این دیدار با بیان اینکه اثرات رعایت بانکداری اسلامی را زندگی و متن جامعه می‌بینیم، اظهار کرد: راه‌اندازی اداره بانکداری اسلامی، نظارت شرعی بر قراردادهای بانکی و چاپ کتابچه عقود اسلامی نشانی از جدیت این بانک در نهادینه کردن بانکداری بدون ربا است.

محمدعلی نیک‌منش افزود: این بانک در حوزه تسهیلات اقتصاد مقاومتی به گونه‌ای نظارت و پرداخت می‌کند که تولید واقعی انجام شود.
وی، پیگیری قضایی را آخرین راه وصول مطالبات دانست.

انتهای پیام/ د