پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نمی‌توانم آبروی این استان را دست افراد ضعیفی بگذارم که نمی‌خواهند در این استان کاری انجام شود.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، سید موسی خادمی که شامگاه شنبه در شورای بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد به منظور بررسی روند پرداخت تسهیلات به واحدهای راکد، سخن می‌گفت، با انتقاد از عملکرد سیستم بانکی در پرداخت تسهیلات به واحدهای راکد و نیمه‌تمام اظهار کرد: همه دیدند آن شدت و حدت جلسات متعدد و جدی رئیس جمهور و مسئولان ارشد بانک مرکزی با حضور مدیرعامل ۱۶ بانک و امتیازات و دستورات آن‌ها را، پس دیگر چه بهانه‌ای برای کار نکردن است.

وی تصریح کرد: وقتی رئیس بانک مرکزی کشور تنها برای این استان قبل از سفر رئیس جمهوری جلسه ویژه می‌گذارد و در جریان سفر نیز آمادگی هر نوع پرداختی اعلام می‌شود و این استان در چند مشکل جدی سیستم بانکی استثنا می‌شود و از زبان رئیس جمهور نیز مطرح می‌شود، آن وقت می‌بینیم آن تحرک لازم در مجموعه بانکی وجود ندراد، معلوم است آقایان و برخی دوستان ما، پیام را دریافت نکردند.

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می‌گوید بشود یک کارشناس می‌خواهد نشود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی گفته است در این استان موضوع منابع و مصارف تمام شده و باید به واحدهای راکد و نیمه‌تمام بدون سخت‌گیری‌های رایج تسهیلات دهیم، حالا می‌بینیم یک نفر به اسم کارشناس در گوشه‌ای نشسته و فقط به دنبال این است که چگونه می‌شود یک تسهیلات را پرداخت نکرد.

خادمی افزود: این یک فرصت است که با نگاه ویژه شخص رئیس جمهور و اهتمام آقای دکتر سیف و همکارانش نصیب این استان شده و به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهم برخی با سهل‌انگاری و بی‌خیالی آن را هدر دهند.

محنایی از استاندار اختیار تام گرفت

او، مجید محنایی را متولی و تصمیم‌گیر تام‌الاختیار در موضوع پرداخت تسهیلات به واحدهای راکد معرفی کرد و گفت: با جدیت عملکرد مدیران اجرایی و بانکی رصد می‌شود و حرف آقای محنایی در این زمینه برای من حجت است.

%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d9%86%da%a9-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%87%da%af%db%8c%d9%84%d9%88%db%8c%d9%87-%d9%88-%d8%a8%d9%88%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%afوی تأکید کرد: وقتی محرز شود مدیری عملکرد ضعیفی دارد، آنچه از دستمان بربیاید انجام می‌دهیم و بدون شک با مدیران ضعیف چه در سیستم بانکی و چه در دستگاه‌های اجرایی برخورد جدی می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: نمی‌توانیم آبروی خود و آبروی این استان و همکاران را دست فردی دهیم که نمی‌خواهد در این استان کاری شود یا اینکه فردی ضعیف است.

بازرسی و نهادهای نظارتی با دید کمک وارد شوند

وی گفت: وقتی یک بانک در کشور این همه تسهیلات پرداخت کرده و در استان ما با توجه به امتیازات ویژه دولت و حذف رعایت منابع و مصارف، پرداختی صورت نمی‌گیرد، معلوم است ایراد از مدیر است.

وی با بیان اینکه در مقطع کنونی کشور راهی نداریم جز اینکه چرخ تولید را مجددا” به حرکت دربیاوریم، از نهادهای نظارتی و بازرسی خواست تا در این زمینه با دید کمک وارد شوند چرا که این استان به اندازه کافی مشکل دارد و اگر شرایط عادی بود و متقاضیان ما وثیقه لازم داشتند و فاقد سابقه چک برگشتی و معوق و این حرف‌ها بودند که نیازی به این همه جلسه و ستاد تسهیل نبود.

از سهمیه ۳۲۴ تایی فقط ۲۰ مورد پرداخت شد/ بانک کشاورزی جلودار پرداخت‌ها

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مدیران سازمان‌های جهاد کشاورزی، صنعت و معدن، حوزه اقتصادی استانداری، اتاق بازرگانی و مدیران بانکی این استان خواست که تا ۱۵ مهر ماه سهمیه پرداخت تسهیلات به واحدهای راکد را جذب کنند تا شاهد برگشت رونق به تولید این استان باشیم.

وی از مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز خواست تا طرح‌هایی را معرفی کنند که هم توجیه اقتصادی داشته باشند و هم توان جدب تسهیلات و عزم فعال کردن واحد تولیدی خود را داشته باشند.

به گزارش ریواس جنوب، از مجموع سهمیه ۳۳۴ واحدی این استان برای فعال شدن، تاکنون تنها به ۲۰ واحد تسهیلات پرداخت شده که نشان از روند کند پرداخت‌ها در سیستم بانکی است.

از مجموع این ۲۰ واحد، ۱۱ فقره تسهیلات را بانک کشاورزی با بهترین عملکرد پرداخت کرده و هفت مورد نیز مربوط به بانک صنعت و معدن است؛ بانک مسکن و صادرات نیز هر کدام یک مورد پرداخت کردند و سایر بانک‌ها عملکردی در این زمینه نداشتند.

انتهای پیام/ بنام، ک