پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فرماندار گچساران از مسئولان بانک مهر اقتصاد خواست تا برای کاهش آمار بیکاری و گسترش مشاغل خرد بیش از گذشته به مسئولان اجرایی کمک کنند.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی بانک مهر اقتصاد کهگیلویه و بویراحمد سرهنگ جهانگیر انصاری پیش از ظهر امروز در نشست با برخی از مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه برپایی نمایشگاه بانکداری اسلامی در  شهر گچساران با اعلام رضایت از عملکرد این بانک در حوزه بانکداری اسلامی اظهار کرد: خوشنام بودن بهترن پاداش حرکت در مسیر بانکداری اسلامی است.

جانشین فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد اطلاع رسانی به مردم و توضیح شفاف به آنان یکی از کارهای ارزشمند در هر سیستمی است که با برگزاری نمایشگاه تا حدی به این نیاز پاسخ داده می‌شود.

 

سرهنگ انصاری با قدردانی از برپایی این نمایشگاه به منظور تحقق بانکداری اسلامی که به تعبیر مقام معظم فتح بزرگ‌ترین سنگر اقتصادی است، افزود: اگر روشنگری شود و مردم بدانند شیوه پرداخت تسهیلات بانکداری اسلامی چگونه است، بدون شک استقبال خواهند کرد و با اهداف دلسوزان نظام بیش از گذشته همراه می‌شوند.

 

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش، بانک مهر اقتصاد را خوشنام خواند و تصریح کرد: اکنون در یک جنگ اقتصادی هستیم که با خدمت خوب به مردم، همراهی و مشارکت آنان و در نظر گرفتن منویات مقام معظم رهبری، از این جنگ با موفقیت بیرون خواهیم آمد.

 

گسترش مشاغل خرد در کاهش آمار بیکاری نقش بسزایی دارند

 

%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%da%af%da%86%d8%b3%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-3فرماندار گچساران نیز در این نشست از همکاری خوب بانک مهر اقتصاد در این شهرستان به ویژه در اشتغال خرد خبر داد.

 

فرماندار گچساران با بیان اینکه این شهرستان زمینه های اشتغال را در کشاورزی، صنعت و صنایع وابسته به پتروشیمی دارد ادامه داد: در این زمینه افراد اهل کاری شناسایی شده که انتظار می‌رود در یک تعامل دوطرفه بتوانند از بانک مهر اقتصاد تسهیلات لازم را اخذ و وارد چرخه کار و تولید شوند.

 

رحیمی تصریح کرد: بیکاری در گچساران بسیار بالا است که بانک مهر اقتصاد با رویکرد خوبی که در حوزه اقتصاد مقاومتی دارد می‌تواند در کاهش این معضل بزرگ مجموعه دولت را یاری کند.

 

نماینده ارشد دولت در شهرستان گچساران خاطرنشان کرد: در بانکداری اسلامی نیز بانک مهر اقتصاد جوانب و زمینه‌های مختلف کار را رعایت کرده و در این زمینه نیز از بانک‌های قابل اعتماد است.

 

هم مردم و هم بانک‌ها در رعایت عقود اسلامی مسئولیت دارند

 

امام جمعه موقت سی‌سخت نیز در این نشست گفت: در بحث رعایت عقود اسلامی نه تنها بانک‌ها، بلکه مردم نیز مسئولیت دارند.

 

حجت‌الاسلام سید جواد غفوریان با اشاره به هفته بانکداری اسلامی و ضرورت توجه به مسائل شرعی در قراردادهای بانکی اظهار کرد: اگر موضوع ربا را در مسائل مالی خود لحاظ نکنیم از برکت در مال و اموالمان خبری نخواهد بود.

 

امام جمعه موقت سی‌سخت با بیان اینکه قانون بانکداری اسلامی تا سال ۱۳۶۰ به طور کامل مصوب نشده بود، افزود: به لطف تلاش‌های زیادی که در کشور انجام گرفته و بانک مهر اقتصاد در سیستم بانکی پیشرو هست، اکنون بانکداری اسلامی به دغدغه‌ای در کشور و این استان تبدیل شده است.

 

وی ادامه داد: بانک ها به عنوان پایگاه اقتصادی جامعه باید عقود اسلامی را رعایت کنند و در این زمینه بانک مهر اقتصاد بدون شک از بهترین بانک‌هایی است که عقود اسلامی را رعایت می‌کند.

 

حجت‌الاسلام غفوریان، مسئولیت تحقق بانکداری اسلامی و رعایت موازین شرعی در قراردادهای مالی و بانکی را تنها متوجه سیستم بانکی ندانست و گفت در این زمینه مردم و دریافت کنندگان خدمات بانکی نیز مسئولیت و نقش دارند.

 

انتهای پیام/د