پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نمایشگاه صنایع دستی ۱۹ استان کشور با ۵۳ غرفه و با حضور ۱۰۰ هنرمند در یاسوج با حضور نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی گشایش یافت.

%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b5%d9%86%d8%a7%db%8c%d8%b9-%d8%af%d8%b3%d8%aa%db%8cبه گزارش ریواس جنوب؛ محمود باقری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: این نمایشگاه با حضور استان‌های گیلان، هرمزگان، زنجان، قزوین، کهگیلویه و بویراحد قم، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، لرستان، تهران، خراسان رضوی، فارس، کرمان، اصفهان، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه و همدان برپا شده است.
وی با بیان اینکه این نمایشگاه از امروز به مدت یک هفته از ساعت ۱۶ عصر تا ۲۲ شب دایر است، افزود: حصیر بافی، کپوربافی، صدف‌های دریایی، دست بافته‌های داری، زیور آلات سنتی، البسه محلی، قلم‌کاری، خراش روی شیشه، سفال و سامیک و همچنین مصنوعات چرمی و چوبی از جمله رشته‎های ارائه شده در نمایشگاه صنایع دستی در یاسوج است.
باقری با بیان اینکه در نمایشگاه قبلی صنایع دستی یاسوج ۲۱ استان کشور شرکت کردند، بیان کرد: دلیل کاهش حضور استان‌ها در این نمایشگاه نسبت به نمایشگاه قبلی همزمانی برپایی چنین نمایشگاهی در برخی نقاط کشور است.
باقری عنوان کرد: هدف از برپایی این نمایشگاه توسعه و ترویج صنایع دستی، بازاریابی و معرفی صنایع دستی استان به مردم دیگر نقاط کشور است.
همچنین غلام محمد زارعی، نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: امید است این نمایشگاه دستاوردهای خوبی برای مردم استان کهگیلویه و بویراحمد و شرکت کنندگان دیگر استان‌ها داشته باشد.
وی با بیان اینکه باید نمایشگاه بین المللی استان هرچه سریع‌تر افتتاح شود تا در یک فضای مناسب و در خور شان نمایشگاه‌های بعدی برپا شوند تاکید کرد: این گونه نمایشگاه‌ها علاوه بر اهداف اقتصادی اهداف فرهنگی نیز داشته باشند و در آن‌ها فرهنگ و تجارب فرهنگی نیز مبادله شود.
وی اضافه کرد:در کنار این نمایشگاه‌ها اقداماتی انجام شود که مردم استان از دستاوردهای فرهنگی و صنایع دستی و همچنین سوغات محلی دیگر استان‌ها نیز بتوانند استفاده کنند و باید صنایع دستی استان و فعالیت‌های این حوزه توسعه یابد.
منبع: ایسنا