پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس پلیس راهور فارس گفت: با توجه به وضعیت ترافیکی مرکز شهر شیراز باید طرح محدوده ترافیکی و یا طرح های دیگر اجرایی شود.

سرهنگ مصطفی عباسی - رئیس پلیس راهور استان فارس

سرهنگ مصطفی عباسی – رئیس پلیس راهور استان فارس

به گزارش ریواس جنوب، سرهنگ مصطفی عباسی ظهر یکشنبه در نشست خبری وضعیت ترافیکی شهر شیراز در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر، در خصوص اجرایی شدن محدوده ترافیکی شیراز، تاکید کرد: این طرح باید اجرایی شود زیرا وضعیت مرکز شهر شیراز مناسب نیست.

وی در خصوص برخی انتقادات نسبت به وضعیت ترافیکی شیراز به ویژه حضور وانت های بار فرش در شیراز یاداور شد: طبق قانون ما باید ۳۰ هزار تومان جریمه و ۲۴ ساعت نیز خودرو را در پارکینگ نگه داریم اما سود این کار برای برخی آنقدر زیاد است که فردای توقیف خودرو یک وانت قسطی خریداری می کند.

رئیس پلیس راهور فارس ادامه داد: این موضوع باید با فرهنگ سازی برای مردم رفع شود زیرا شهروندان باید بدانند که این وانت بارها ارزان فروش نیستند بلکه کم فروشی می کنند.

عباسی تاکید کرد: با هماهنگی دستگاه قضایی و شهرداری شیراز  وضعیت امروز خیابانها بهتر از گذشته شده اما باید برای رسیدن به موفقیت کامل بیش از گذشته تلاش کرد.

وی در پاسخ به انتقادی دیگر در زمینه وضعیت خیابان های شیراز در زمان اجرای طرح پیاده روهای موقت و مصدود کردن یک خیابان نیز گفت: برای امسال برنامه ریزی منسجم انجام شده و به طور حتم به دلیل تعطیل بودن روز سه شنبه مشکل ترددی ایجاد نمی شود.

رئیس پلیس راهور شیراز در خصوص برخورد مامورین با مردم نیز گفت: به هیچ عنوان برخورد تند مامورین را تائید نمی کنم و شهروندان می توانند شکایت خود را از طریق شماره تماس ۱۹۷ اعلام کنند.

عباسی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تنها افزایش نرخ جریمه ها نمی تواند راهگشای مشکلات باشد، گفت: از اول سال جاری تا روز گذشته ۹۲۰ هزار دستگاه خودرو در شیراز جریمه شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: در کل شهرهای استان فارس نیز یک میلیون و ۳۰۱ هزار خودرو جریمه شدند.

رئیس پلیس راهور استان فارس افزود: برای رفع مشکلات ترافیکی شیراز باید مردم فرهنگ استفاده از خودروهای عمومی و دوچرخه را در میان خود افزایش دهند.

انتهای پیام/ سجاد بنام