پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون شهردار شیراز از اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو و ایجاد پیاده روهای موقت در شیراز خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از مهر، ناصر شمس در نشست خبری برنامه ریزی های جدید برای استفاده مردم شیراز از خودروهای عمومی، گفت: کمپین سه شنبه های بدون خودرو در شیراز راه اندازی شده که در اولین قدم ماهیانه یک خیابان به عنوان مسیر عابرپیاده موقت معرفی می شود.

وی ادامه داد: سه شنبه هفته جاری همزمان با عید غدیر خیابان عفیف آباد شیراز به طور کامل پیاده رو می شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز تاکید کرد: در بسیاری از کشورهای مختلف و شهرهای بزرگ دنیا سه شنبه های بدون خودرو اجرایی می شود که با هماهنگی های انجام شده در شیراز نیز این طرح اجرایی خواهد شد.

شمس در پاسخ به سئوالی در خصوص رسیدگی به وضعیت ترافیکی شیراز و بروز مشکلات برای شهروندان در زمان اجرایی کردن پیاده روهای موقف در شیراز تصریح کرد: روزانه حداقل ۴۰۰ خودرو جدید به شیراز اضافه می‌شود که این عدد در ده سال آینده به رقم یک میلیون و ۵۰۰ هزار خودرو خواهد رسید و نتیجه آن، شهری با مشکلات ترافیکی و آلودگی هوا است بنابراین باید از امروز راهکارهای مناسب برای رفع مشکلات آینده داشته باشیم.

وی افزود: مشکلات ترافیکی سال گذشته در اجرای پیاده رو کردن موقت خیابان را بررسی کردیم و در سال جاری تمام تلاش ما این است که مشکلات سال گذشته تکرار نشود.

معاون شهرداری شیراز با اشاره به اینکه پارکینگ های مختلفی برای روز سه شنبه در محدوده اجرای طرح در نظر گرفته شده، گفت: ۴ پارکینگ دائم و موقت در محدوده خیابان عفیف‌آباد به شکل رایگان در این روز برای توقف خودروهای شهروندان در نظر گرفته شده و با هماهنگی قبلی، امکان استفاده رایگان از خطوط اتوبوسرانی از پایانه‌های قصردشت، شهید دستغیب و نمازی به سمت خیابان عفیف‌آباد نیز فراهم است.

شمس در خصوص وضعیت بلوار رحمت شیراز نیز تاکید کرد: بلوار رحمت اولین بلوارهوشمند کشور خواهد شد و در این محور، تمام رفتارهای ترافیکی شهروندان و تخلفات رانندگی و موتورسیکلت، کنترل شده و اعمال قانون می‌شود.

انتهای پیام/ سجاد بنام