پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

امین حیایی، بازیگر مطرح سینما و تلویزیون، با حضور در یک نشست رسانه‌ای در شیراز، اظهارات جالبی در واکنش به انتقادات خبرنگاران استان فارس مطرح کرد.

حضور امین حیایی و عوامل فیلم سینمایی «ناردون» در شیراز

حضور امین حیایی و عوامل فیلم سینمایی «ناردون» در شیراز

به گزارش خبرنگار ریواس جنوب از شیراز در نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی ناردون که با حضور عوامل این فیلم برگزار شد مهمانان برنامه پاسخ گوی سوالات خبرنگاران استان فارس بودند که در این میان اظهارات جالبی نیز مطرح شد.

امین حیایی در واکنش به انتقاد یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه وی طرفداران خود را پس از بازی در فیلم سینمایی قلاده‌های طلا از دست داده و در تلاش است که با ایفای نقش در فیلم‌های کمدی اعتبار خود را در بین مردم پس بگیرد، گفت: متأسفانه در رابطه با قلاده های طلا مردم بسیار زود قضاوت کردند.

وی تصریح کرد: فیلم قلاده‌های طلا  برضد وزارت اطلاعات همان دوره بود و به دلیل اینکه مخالف آن بودند این فیلم را تحریم کردند و طبق اعلام رسانه‌ها که مردم نباید این فیلم را ببینند، من را هم محکوم کردند.

امین حیایی ادامه داد: من سال‌های سال در خدمت مردم بودم و برای مردم فیلم بازی کردم و ساسیون را هم جزو مردم میدانم زیرا هنر برای سیاست است؛ ما حتی می‌توانیم بر روی سیاست‌ها طراحی کنیم و هنرمند نیازی به انرژی سیاست‌مدار ندارد چرا که حامی یک هنرمند خداوند است.

فیلم سینمایی قلاده‌های طلا به کارگردانی ابوالقاسم طالبی محصول سال ۱۳۹۰ است که حوادث پس از انتخابات ۸۸ را به روایت حاکمیت به تصویر کشیده‌است. این فیلم با حمایت برخی از اصولگرایان و با مخالفت بسیاری از اصلاح‌طلبان و معترضان همراه شد. ازجمله محمد نوری‌زاد که آشنایی قدیمی با طالبی داشته معتقد است فیلم قلاده‌های طلا را «نیمهٔ اطلاعاتی آقای طالبی» ساخته است و این فیلم را به تغییر و تحریف تاریخ توسط کاتبان درباری تشبیه می‌کند.

حیایی در پاسخ به سؤال دیگری که چرا با وجود قابلیت‌های زیاد خود انتخاب نادرست را پیش گرفته و دلیل انتخاب‌های نادرست او برای ایفای نقش‌های بازیگری چه چیزی است، بیان کرد: انتخاب‌های  من در این سال‌ها  باتوجه به فیلم‌نامه‌هایی که خوانده‌ام کاملا صحیح و به میل علاقه شخصی خودم بوده است و فیلم‌نامه‌ها را با در نظر گرفتن مخاطبان انتخاب می‌کنم.

این بازیگر سینما با اشاره به اینکه محبوبیت من در آن دوران شاید برای خودم آسیب‌پذیر بود، گفت: این دوره برای من در جامعه تعادل ایجاد کرد که من به این تعادل کاملا راضی هستم و مسیر زندگی خودم را دست خداوند سپرده‌ام که اطمینان دارم راهم را درست انتخاب کرده‌ام.

اگر از ظرفیت فیلم‌سازی شیراز استفاده نمی‌شود، کوتاهی از مسئولین فارس است

در ادامه این نشست انتقادات خبرنگار فارس نسبت به امین حیایی، واکنش‌های منصور سهراب‌پور و شهرام قائدی به‌عنوان عوامل دیگر این فیلم را در بر داشت و هردو اظهار داشتند که چرا رسانه‌ها موضوعات آینده را در نظر نمی‌گیرند و هنوز هم در گذشته مانده‌اند؟ اگر کسی در کنار امین حیایی باشد متوجه محبوبیت زیاد وی در میان مردم می‌شود و باید اخلاق او برای سایر بازیگرها هم درس بشود که در اخلاق هم سوپراستار است.

سهراب‌پور، تهیه‌کننده فیلم سینمایی ناردون در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که چرا تمرکز ساخت فیلم در پایتخت است و با اینکه ظرفیت‌های زیاد شیراز نادیده گرفته می‌شود و برای ساخت فیلم‌های بلند انتخاب نمی‌شود، بیان کرد: بنده واقعا قصد دارم یک فیلم سینمایی در شیراز کار کنم اما موضوعی که بسیار حائز اهمیت است اگر کوتاهی شده و اتفاقی در رابطه با فیلم‌سازی رخ نداده در واقع مسئولین استان کوتاهی کردند.

وی افزود: در سایر استان‌ها این هماهنگی‌ها وجود دارد و باید در استان فارس هم یک عزم جدی شکل بگیرد.

تهیه‌کننده حال حاضر سینمای کشور ادامه داد: جای تأمل دارد که چرا شیراز با این همه تمدن تاکنون فیلم شاخصی در بدنه سینما نداشته که امیدوارم این اتفاق به‌زودی انجام بگیرد.

سهراب‌پور در پایان یادآوری کرد: اعتبار فیلم سینمایی ناردون بالغ بر ۲ میلیارد تومان بوده و امیدواریم در فارس هم استقبال زیادی از این فیلم بشود، من هم به عنوان تهیه‌کننده این قول را می‌دهم که حتما در فارس کاری را آغاز کنم و در کنار مردم این استان باشم.

در ادامه گزارش تصویری اختصاصی ریواس جنوب را از این نشست مشاهده می‌کنید.

گزارش و عکس: طاهره عابدی

انتهای پیام/ ط.ع