پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مشکلات زیرساختی این استان در حوزه مالی گفت: با این وجود اگر کسی از همکاری نکردن بانک‌ها با سیاست‌های دولت حرف‌زند، کم‌لطفی می‌کند؛ او همچنین به برخی فشارهای سیستم نظارتی و توقعات بدون پشتوانه مدیران هم اشاره کرد.

داوود کریمی در گفت‌وگو با ریواس جنوب در پاسخ به این سؤال که برخی مسئولان مدعی هستند در موضوعاتی از جمله پرداخت تسهیلات رونق تولید، ازدواج، مسکن و برخی تسهیلات تکلیفی شاهد همکاری بانک‌ها و عمل به وظیفه‌اشان نیستیم، گفت: این حرف را قبول ندارم و چنین اظهارنظرهایی ناشی از کم‌لطفی آن‌ها است.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد با اذعان به گشایش به وجود آمده بعد از سفر ریاست جمهوری به این استان در عین حال به مشکلات قدیمی این استان در حوزه مالی، جذب منابع و نرخ پایین سود در بانک‌های دولتی به عنوان محدودیت‌های سیستم بانکی اشاره کرد.

انتظارات بدون پشتیبانی سیستم بانکی را فشل می‌کند/ کسی فشارهای دستگاه‌های نظارتی را نمی‌بیند

وی گفت: از طرفی برخی محدودیت‌ها دست ما را در همکاری بیشتر با سیاست‌های کلان دولت بسته است و از طرفی نیز انتظارات بدون پشوانه و حمایت دستگاه‌های اجرایی نیز نظام بانکی این استان را فشل می‌کند.

کریمی به طور مشخص به یک محدودیت دیگر در عملکرد همکارانش در بانک‌های این استان اشاره کرد و افزود: برخی انتظارات می‌طلبد که تا سرحد امکان در ضوابط بانکی انعطاف به خرج دهیم و حتی خارج از ضوابط عمل کنیم ولی کسی فشار دستگاه‌های بازرسی و نظارتی را نمی‌بیند.

وی توضیح داد: تعهدات شورای اشتغال و دیگر جایگاه‌های قانونی این استان را می‌پذیریم ولی تحمل برخی فشارها و انتظارات بدون در نظر گرفتن محدودیت‌ها و واقعیات نیز همکاران من را دچار زحمت می‌کند؛ فشارهایی که گاهی برخی مدیران برای بالابردن آمار و ارقام عملکردی خود بر بانک‌ها وارد می‌کنند.%d9%85%d8%ad%d9%86%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%b3%d9%87%d9%85%da%af%db%8c%d9%86-%d9%85%d9%86%d9%88%da%86%d9%87%d8%b1%db%8c

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: نگاه مثبت به عملکرد بانک‌ها از سوی مسئولان ارشد این استان بیش از گذشته آن‌ها را با مسیر توسعه و خدمت به مردم همراه‌ می‌کند.

با اجرای مصوبه سفر دولت، زوجی در نوبت نمی‌ماند/این‌ بهانه‌ها برای وام ازدواج قابل طرح نیست

این مسئول بانکی به عنوان مثال از پرداخت ۶ هزار و ۳۴۷ فقره وام ازدواج در دو سال اخیر در بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: در سفر هیئت دولت به این استان نیز مصوب شد که ۵ هزار زوج جوان، تسهیلات ازدواج بگیرند که این مصوبه در حال اجرایی شدن است.

وی با بیان اینکه این تعداد خارج از روال عادی پرداخت‌ بانک‌ها است به طوری که ما در هر روز ۶۲ نفر در سامانه‌های بانکی این استان ثبت‌نام و تقاضای وام ازدواج می‌کنند.

وی یادآور شد: با اجرایی شدن مصوبه سفر ریاست جمهوری، ۱۱ هزار نفری که در نوبت دریافت وام ازدواج هستند، تسهیلات خود را دریافت می‌کنند و دیگر کسی در نوبت نمی‌ماند هر چند روزانه تقاضاهای جدید این تسهیلات را هم ثبت می‌کنیم.

این اظهارات در حالی است که مجید محنایی، معاون امور اقتصادی استاندار کگیلویه و بویراحمد پیش از این گفته بود که پرداخت وام ازدواج و تأمین منابع ۸۰۰ میلیارد ریالی پرداخت وام ازدواج به ۱۱ هزار نفر در نوبت، از سوی بالاترین مقام بانکی نظام اسلامی مطرح شده و از سوی دیگر بهانه نظارت دستگاه بازرسی نیز در پرداخت وام ازدواج وجاهتی ندارد.

به گزارش ریواس جنوب، با پرداخت تسهیلات مصوب سفر ریاست جمهوری به کهگیلویه و بویراحمد تقریبا صف دریافت تسهیلات ازدواج که معمولا زوج‌ها را به دردسر انداخته است، به روز می‌شوند و زوجی در نوبت طولانی انتظار نمی‌ماند.

برخی بانک‌ها، علت کندی روند پرداخت تسهیلات ازدواج را شلوغی شعب، تعداد زیاد تسهیلات دیگر و کمبود نیروی انسانی مطرح کردند ولی بنا بر آخرین مصوبه شورای بانک‌های این استان مقرر شد تا بانک‌ها به این موضوع سرعت دهند و با جذب کامل ۸۰ میلیارد تومان مصوب سفر دولت، به پنج هزار زوج در انتظار، وام پرداخت کنند.

بانک‌ها همچنین موظف شدند، گزارش پرداخت تسهیلات ازدواج را در ۲ ردیف روال متداول و سهمیه خاص سفر ریاست جمهوری به مسئولان ارشد، گزارش دهند.

انتهای پیام/ بنام- ک