پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بدنبال قطع شدن مکرر تلفن های همراه و ثابت در منطقه چاروسا در شهرستان کهگیلویه و گزارش خبرنگار ریواس جنوب از این مشکل مردمی، شرکت مخارات کهگیلویه در جوابیه ای به این سایت، علت این اختلال‌ها را قطع شبکه فیبرنوری در عملیات احداث جاده دهدشت- اصفهان و همچنین تعریض جاده قلعه رئیسی توسط پیمانکاران اداره راه و شهرسازی اعلام کرد.
به گزارش ریواس جنوب عین جوابیه شرکت مخابرات بدین شرح است:
سلام علیکم
ضمن معذرت خواهی از مردم شریف بخش های چاروسا و دیشموک بعلت قطع ارتباطات مخابراتی و همچنین طولانی شدن مدت این قطع ارتباط باستحضار می رساند با توجه به اینکه جهت اجرای فیبر نوری مجبور به استفاده از حریم جاده هستیم(معضلات اجتماعی و دسترسی به فیبرنوری جهت رفع خرابی) طی چند سال اخیر بعلت اجرای جاده دهدشت- اصفهان و بعد از آن تعریض جاده قلعه رئیسی فیبر نوری توسط پیمانکاران اداره راه و شهرسازی به کرات قطع شده است.در این قطعی ها همکاران ما در اداره مخابرات فارغ از موقعیت مکانی و زمانی محل قطعی به محل اعزام شدند و تمام تلاش خود را جهت رفع خرابی بکار برده اند.با توجه وظیفه ذاتی کارکنان این اداره،در ایام تعطیل نیز همکاران به محض اطلاع از قطعی ارتباط به محل قطعی فیبر نوری اعزام می شوند.
با توجه به اینکه عملیات وصل مجدد فیبر نوری یک عملیات زمان بر است و حداقل ۳ ساعت زمان نیاز دارد(در صورت پیدا نمودن محل دقیق قطعی و آماده بودن وسیله حفاری در محل)گاهی اوقات بعلت عدم در دسترس بودن وسیله حفاری این مدت زمان طولانی تر هم خواهد شد.
برای مثال در قطعی روز اول مهر در ۵ کیلومتری شهر قلعه رئیسی که توسط پیمانکار اداره راه رخ داد ،همکاران به محض اطلاع قبل از ساعت ۱۰ صبح به منطقه اعزام شدند و پس از شناسایی محل قطع با همکاری پیمانکار اداره راه اقدام به حفاری نمودند.بعلت خاکریزی های متعدد اداره راه در کنار جاده(البته که حق طبیعی آن اداره می باشد)عمق حفاری به ۳ و ۴ متر هم رسید ولی فیبر نوری هنوز هم پیدا نشده بود.همکاران تا زمانی که بیل مکانیکی امکان حفاری داشت اقدام به حفاری نمودند ولی دیشب موفق به رفع خرابی نشدند.امروز صبح زود دوباره به منطقه اعزام شدند و کار را ادامه دادند تا توانستند ارتباطات را برقرار نمایند.
انتظار ما از پیمانکاران محترم کلیه ادارت خدمات رسان اخذ استعلام از اداره مخابرات در خصوص مسیر فیبر نوری هنگام اجرای پروژه هاست.
از هم شهری های و مردم عزیز نیز انتظار داریم چنانچه فیبر نوری در نقطه به هر علت از زیر زمین بیرون آمده است با اطلاع اداره مخابرات ما را در نگهداری فیبر نوری و ارتباطات مخابراتی یاری نمایند.
باز هم از مردم شریف دو بخش چاروسا و دیشموک بابت این قطعی ارتباط معذرت خواهی نموده و امیدواریم بتوانیم خدمات مطلوبتری به مردم عزیز منطقه ارائه نماییم.
ارسلان نیکدارجمال-رئیس اداره مخابرات شهرستان کهگیلویه