پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار فارس گفت: ورزشکاران و فرزندان استان فارس در المپیک و پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ در حد نام استان تلاش چشمگیر داشتند و نشان دادند که هر کس بخواهد می تواند.

%d8%aa%d8%ac%d9%84%db%8c%d9%84-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3-%d8%a7%d8%b2-%d9%88%d8%b1%d8%b2%d8%b4%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3-1سید محمد علی افشانی در دیدار با ورزشکاران استان شرکت کننده در مسابقات المپیک و پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ برزیل گفت: بر اساس تحقیق پژوهشگران، ایران کهن پایه گذار  تمدن بشری است و همواره در دوره های مختلف نقش خود را در جهان به نمایش گذاشته است و شهر شیراز و مشاهیر موجود در آن از جمله حضرت احمد بن موسی(ع) شاهچراغ، سعدی و حافظ و آثار ارزشمند باستانی همچون تخت جمشید، نقش بی بدیلی در تاریخ این مرز و بوم دارند.
وی گفت: کسانی که درعرصه های بین المللی برای ایران عزیز موفق به کسب عنوان می شوند، برای خود، خانواده و ملت و همه باعث افتخار هستند.
وی در خصوص ورزشکاران جانباز و معلول گفت: این عزیزان در ظاهر نقص عضو دارند اما با کمی غلبه بر ضعف و اندکی همت و اراده قوی و توان روحی، امروز در جایگاه قهرمانان کشور قرار گرفته اند.
استاندار فارس، با گرامیداشت یاد مرحوم جانباز بهمن گلبارنژاد بیان کرد: حادثه درگذشت این جانباز قهرمان کشور برای همگان، حادثه ای اسفبار و دردناک بود که البته انسان های بزرگ باید مرگی داشته باشند که در خاطره ها و یادها بمانند و مطمئنا گلبار نژاد جزء نام های ماندگار خواهد بود.
وی افزود: این جانباز فداکار قبل از حضور و قهرمانی در میادین ورزشی در میدان دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور به مقام قهرمانی رسیده بود و با اهدای بخشی از جان خود به عنوان یک سرباز فداکار در اوج گذشت و ایثار برای کشور خود فداکاری کرد.
افشانی ادامه داد: کسی که با وجود جانبازی و معلولیت برای اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران در دنیا تلاش می کرد، تقدیر آن چنان شد که نامش جاویدان بماند.
استاندار فارس همچنین با اشاره به نتایج به دست آمده در مسابقات ورزشی گفت: ورزشکاران پارالمپیک و المپیکی حق به گردن همه دارند و باید بدانند که شکست هم در ورزش وجود دارد مهم این است که این شکست مسیر موفقیت های بیشتر را هموار کند.
وی با اشاره به اینکه مدال طلای ساره جوانمردی بسیار باارزش بود، گفت: گرفتن اولین مدال در حالیکه روحیه کاروان ورزش ایران مناسب نبود بسیار ارزش داشت و کار بزرگ تر کسب دو مدال طلا بود که در نوع خود بی نظیر است.
با اشاره به اینکه امید نوروزی قبل از قهرمان بودن یک پهلوان است، گفت: روحیه جوانمردی امید نوروزی بسیار باارزش تر از مدال آوردن بودن است.

* به زودی شاهد راه اندازی ورزشگاه میانرود خواهیم بود

افشانی با اشاره به مشکلات ورزشکاران جانباز و معلول در استان فارس نیز تاکید کرد: با تلاش بسیار مدیرکل ورزش و جوانان فارس به زودی شاهد راه اندازی ورزشگاه میانرود خواهیم بود که در این راستا مشکلات بسیاری برطرف می شود.
وی ادامه داد: اشتغال یکی از مشکلات شما ورزشکاران است که با هماهنگی های انجام شده به زودی رفع خواهد شد.

* کامیاب، یکی از موفق‌ترین مدیران استان بوده است

استاندار فارس با تقدیر از مدیریت ورزش استان فارس گفت: آقای کامیاب به عنوان یکی از موفق ترین مدیران استان از زمانی که به استان آمده ام شاهد تلاش ها و موفقیتهای ایشان بوده ام.
وی افزود: کمتر کسی با این آرامش و شدت وظیفه خود را درست انجام می دهد و امروز هم آنچه را که می بینیم حاصل تلاش مدیریت ورزشی استان، مجموعه مربیان و کادرهای فنی و زحمات و اراده ورزشکاران است.
افشانی بیان کرد: لازم می دانم از تمامی ورزشکارانی که در این مسابقات حضور داشتند و به خصوص عزیزانی که باعث شدند پرچم میهن عزیزمان برافراشته شود، تشکر کنم.
وی افزود: ورزشکاران مدال آور هم باعث شادی مردم شدند و هم زمینه ای را فراهم کردند که دیگران در این مسیر گام بردارند و نشان دادند که هر کس بخواهد، می تواند.

* جوایز استاندار به اعضای فارسی‌های المپیکی

گفتنی است در پایان این نشست استاندار فارس به «ساره جوانمردی» یک دستگاه خودرو ۲۰۶، به سه عضو فارسی تیم فوتبال پنج نفره ۱۰ سکه طلا، به خانواده مرحوم گلبارنژاد ۱۰ سکه، به «امید نوروزی» ۲ سکه، به «سمیرا ارم» ۲ سکه و به «سامان بلاغی» عضو تیم بسکتبال با ویلچر ایران نیز ۲ سکه اهدا کرد.

=============
گزارشگر: عباس امیری
عکاس: طاهره عابدی

گزارش تصویری اختصاصی ریواس جنوب از مراسم تجلیل از ورزشکاران فارس در مسابقات المپیک و پاراالمپیک ۲۰۱۶