پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

تصادف وانت‌بار دانش‌آموزان در مرودشت

تصادف وانت‌بار دانش‌آموزان در مرودشت

 همزمان با انتشار خبر تصادف شدید یک سرویس مدرسه و یک دستگاه وانت مزدا در شیراز، یک مقام مسئول در آموزش و پرورش فارس، نسبت به جزییات خبر مشابه دیگری در شهر مرودشت، واکنش نشان داد.

به گزارش گروه دریافت خبر ریواس جنوب، در ساعات گذشته خبری منتشر شد که بر پایه آن «واژگونی وانت‌پیکانی که نقش سرویس مدرسه را ایفا می کرد هفت دانش آموز مرودشتی را راهی بیمارستان کرد.» در این حادثه که در ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه روز یکشنبه رخ داد به همراه شش دانش آموز به همراه راننده ١٥ ساله این وانت توسط دو دستگاه آمبولانس به بیمارستان شهید مطهری مرودشت منتقل شدند.

حمیدرضا شعبانی، رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس

اما حمیدرضا شعبانی، رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس در این رابطه واکنش نشان داد و با اشاره به اینکه وانت واژگون شده در مرودشت سرویس مدرسه نبوده است از نهادهای مسوول خواست در ارائه اطلاعات حوزه آموزش و پرورش به رسانه‌ها دقت بیشتری داشته باشند.

شعبانی گفت: در پی انتشار خبری واژگونی سرویس مدرسه در مرودشت مراتب بلافاصله از طریق مسوولین آموزش وپرورش این شهرستان پیگیری شد که متوجه شدیم حوالی ساعت ۱۷:۳۰بعد از ظهر روز یکشنبه چهارم مهرماه ۶ نفر از دانش آموزان مدرسه متوسطه اول تربیت در شهر مرودشت پس از تعطیلی مدرسه در راه خانه سوار بر یک دستگاه خودروی وانت بار شده اند.

وی افزود: راننده این خودرو نیز که جوانی کم سن و سال بوده اقدام به سوار کردن این دانش آموزان کرده و در ورودی مقصد این دانش آموزان در شهرک ولایت آپارتمانهای مسکن مهر در حاشیه شهر مرودشت به دلیل سرعت بالا واژگون می‌شود.

رییس اداره روابط عمومی آموزش و پرورش فارس اظهار کرد:‌ طی این حادثه ۶ دانش آموز و راننده آن دچار آسیب شده‌اند و به بیمارستان انتقال یافتند.

شعبانی عنوان کرد: تمامی دانش آموزان مداوا شده و آسیب جدی نداشتند و تنها یکی از آنها از ناحیه زانو دچار آسیب شده که درمان‌های مورد نیاز برای وی در نظر گرفته شده است.

رییس اداره اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان فارس یادآور شد: این خودرو هیچگونه ارتباطی با مدرسه نداشته و دانش آموزان در مسیر رفتن به خانه خود اقدام به سوار شدن در این وسیله نقلیه کرده بودند.

شعبانی از اولیای دانش آموزان خواست از سرویس‌هایی که توسط شهرداری‌ها در اختیار آموزش و پرورش قرار داده شده و راننده دارای کارت صلاحیت و اتومبیل دارای برچسب ویژه سرویس مدرسه هستند، استفاده کنند.

* تصادف شدید سرویس مدرسه در مرکز استان فارس

با این حال پیش از این در خبری دیگر سرهنگ نادر رحمانی از مجروح شدن سرنشینان داخل یک سرویس مدرسه در پی بی‌احتیاطی راننده سرویس در شهر شیراز خبر داده بود.

رييس مركز اطلاعات و كنترل ترافيك پليس راهور ناجا درباره جزييات اين تصادف گفت: “ساعت ١٢:٣٠ ظهر يكشنبه يك دستگاه پژو ٤٠٥ در شهر شيراز در حال حركت بود كه به دليل بي احتياطي راننده و رعايت نكردن حق تقدم با يك دستگاه وانت مزدا برخورد كرد و ٣ نفر از سرنشينان پژو مجروح شدند.”

بر این اساس طی دو حادثه متوالی در دومین روز آغاز مدارس در فارس، ۱۰ دانش آموز ١٢ تا ١٥ ساله مصدوم شده‌اند.

به‌هرحال اگرچه دو حادثه رانندگی در اولین روزهای شروع سال تحصیلی جدید در فارس به خیر گذشته است اما به‌نظر می‌رسد این حوادث هشدارهای جدی برای مسئولان نهادهای مختلفی است که باید برای حفظ سلامت دانش‌آموزان خردسال، بیش از پیش متعهد باشند.

انتهای پیام/ سجاد بنام